Závodní tým BARTH Racing představil svůj tým pro Dakar na velkolepé party | iSport.cz
13. listopadu 2017 • 11:18

Závodní tým BARTH Racing představil svůj tým pro Dakar na velkolepé party

Autor: juh
Vstoupit do diskuse
0
Barth Racing představil fanouškům svůj tým pro Dakar 2018.
TOP VIDEA
Pohřeb Mariána Čišovského: Dojemné loučení s velkým bojovníkem
Barošovy momenty: Liverpool, turecké obrození i pomoc Baníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bezmála sedm tisíc lidí zavítalo na pardubický zimní stadion, kde se konal BARTH Day, oslava 20. výročí založení Autocentra BARTH. Během celodenní akce se uskutečnila více než stovka předváděcích jízd. Vrcholem bylo večerní představení závodního týmu BARTH Racing, který bude v lednu bojovat na Rallye Dakar 2018. V jeho sestavě ani tentokrát nechybí legendární Josef Macháček na čtyřkolce. Na závěr si organizátoři pro diváky připravili koncert populární skupiny Mandrage a spektakulární laserovou show.BARTH Day, který byl oslavou 20. narozenin Autocentra BARTH, nalákal na zimní stadion hlavně rodiny s dětmi. Dospělí mohli otestovat elektromobil Tesla, pro jejich potomky byly připraveny čtyřkolky s improvizovanou závodní tratí, fanoušci motosportu zase obdivovali závodní Peugeot 3008 DKR, který třikrát triumfoval na Dakaru. Specialitou byla do posledního šroubku rozebraná Škoda Octavia s nájezdem 500 tisíc kilometrů. Mladá generace ocenila vystoupení youtubera MenTa. Na závěr si účastníci mohli zazpívat na koncertě skupiny Mandrage.

VIDEO z BART DAY: 

Na okolnosti založení firmy Autocentrum BARTH před 20 lety zavzpomínal její majitel Michal Burkoň: „Měli jsme tehdy reklamní agenturu, pro kterou jsme sháněli auta na rozvoz našich zakázek. Zjistili jsme, že moc možností není, a tak jsme si prostě založili vlastní firmu prodávající auta.“

Na BARTH Day byl oficiálně představen i tým BARTH Racing, který se vydá na trať Rallye Dakar 2018. „Vždy jsem se chtěl podívat do Jižní Ameriky a Dakar byl dobrou záminkou,“ usmívá se Burkoň nad okolnostmi vzniku týmu, který letos vyráží do Jižní Ameriky již počtvrté. „Věřím, že ani v příštím ročníku se kluci neztratí, všichni dojedou až do cíle a nikomu se nic nestane.“

Pětinásobný vítěz: Letos jedu naposledy

Za BARTH Racing se do jubilejního 40. ročníku podívají dvě čtyřkolky, dva motocykly a jedno ostré soutěžní auto. Hvězdami týmu jsou pětinásobný vítěz v kategorii čtyřkolek Josef Macháček a David Pabiška, který na motocyklu dokončil všech jedenáct ročníků Dakaru, ve kterých startoval. Společně s nimi vysílá pardubická stáj za velkým dobrodružstvím napříč Peru, Bolívií a Argentinou také Škodu Kodiaq, dva Volkswageny – Crafter 4Motion a devítimístný Transporter z Autopůjčovny BARTH Rent, a obytný vůz z půjčovny BARTH Caravan v roli doprovodných vozidel.

Pro Macháčka bude jubilejní Dakar 2018 i dodatečnou oslavou šedesátých narozenin. Mimochodem, vůbec poprvé se nestor závodních quadů vydal na trať Dakaru v roce 1999 a příští ročník je už jeho patnáctou účastí. Na první výhru v roce 2000 dokázal navázat ještě v letech 2001, 2003, 2007 a 2009. „Tentokrát jedu naposledy, to je jisté,“ řekl nestárnoucí „Machus“, který na letošním Dakaru vážně havaroval a skončil v nemocnici. „Důležité je, že operované rameno drží. Na říjnové Elchott Rallye v Tunisu, kde jsem testoval zdraví i formu, mě bolelo všechno kromě něj. Dakar je pro mě pořád výzva a po sérii nedokončených ročníků bych tentokrát rád dojel až do cíle,“ dodal s úsměvem.

Nedá svým soupeřům nic zadarmo

Zatímco plánem Macháčka a tandemu Vaculík-Plechatý je především dokončení celé soutěže, má motocyklista David Pabiška mnohem odvážnější cíle. „Za poslední tři sezony se cítím zdravotně i jezdecky nejlépe a půjdu do toho naplno. Žádné konkrétní odhady výsledku po mně nechtějte, ale mohu říct, že svým soupeřům nedám nic zadarmo,“ prohlásil odhodlaně závodník, který se chystá už na svůj dvanáctý Dakar, pokaždé dojel až do cíle a jeho maximem je 18. příčka mezi motorkáři.

Do karet by mu mohla hrát náročnost tratě. „Jsem vytrvalostní typ, takže čím delší etapy budou, tím lépe. Organizátoři Dakaru 2018 připravili opravdu hodně těžkou trať. Týden v dunách, pak bolivijský déšť a bláto, a nakonec hory v Argentině. Vypadá to opravdu brutálně a domnívám se, že více než polovina startovního pole bude mít co dělat, aby vůbec dojela do cíle,“ dodal Pabiška.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud