VIDEO: Rus Petrov letěl s formulí jako Gagarin | iSport.cz
11. dubna 2011 • 05:00

VIDEO: Rus Petrov letěl s formulí jako Gagarin

Autor: pv (Blesk)
Ruský pilot Vitalij Petrov se svým Renaultem vznesl do vzduchu
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už zítra to bude 50 let, kdy vzlétl do kosmu první člověk – Rus Gagarin. Při včerejší Velké ceně formule 1 v Malajsii jako by chtěl kosmonautovu památku uctít jeho krajan Vitalij Petrov (26).



Jezdec renaultu vyjel v předposledním kole mimo trať, a když se vracel zpět, vylétl na chvíli do vzduchu a po tvrdém dopadu skončil.

Grand Prix Malajsie se proměnila v další one man show, ve kterém dominoval Sebastina Vettel z Red Bullu.

„Těžko bych mohl být v tuhle chvíli šťastnější. Pořád je před námi dlouhá cesta, ale dvě výhry ze dvou závodů jsou skvělé!“ citovala Vettela agentura AP.

Nejzajímavějším momentem na trati se tak stala letecká vložka Petrova. Ten měl velké štěstí, že se při dopadu na trať jen tak tak vyhnul tragédii.

Málem totiž sejmul za sebou jedoucího Hamiltona z McLarenu. Takhle Rus přišel jen o bod za desáté místo.

„Pneumatiky už neměly žádnou přilnavost. Proto se to stalo. Byl to blbý pocit letět s formulí vzduchem a pak si urvat volant,“ řekl Petrov, který nenavázal na parádní třetí místo z GP Austrálie.

VC Malajsie sledovaly i tyto krásky
VC Malajsie sledovaly i tyto krásky

 
Články odjinud


Články odjinud