Button si spletl boxy, parkoval u Red Bullu | iSport.cz
17. dubna 2011 • 23:31

Button si spletl boxy, parkoval u Red Bullu

Autor: rou
Jenson Button si ve Velké ceně Číny spletl boxy
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO - Kvůli tomuhle si budou kolegové pilota formule 1 Jensona Buttona dobírat ještě hodně dlouho. Mistr světa z roku 2009 totiž při nedělní Velké ceně Číny předvedl věc, která se snad ještě nikomu nepodařila - se svým McLarenem během závodu zajel do boxů k rivalům z Red Bullu.Jezdec ve formuli může v boxech porazit mechanika nebo odjet dřív i s palivovou hadicí trčící z nádrže, ale to, co předvedl jednatřicetiletý Brit, se jen tak nevidí.

Nejdříve prováhal příkaz k zastávce v boxech, a když už v dalším kole zamířil k mechanikům, suverénně se chystal svůj monopost zaparkovat u Red Bullu. Nechápavé pohledy ho ovšem rychle vyvedly z omylu a Button popojel ke svému týmu.

Na záda mu navíc dýchal Sebastian Vettel, který se musel divit stejně jako všichni ostatní. Red Bull na Buttonově kuriózní chybě ovšem vydělal. Obhájce titulu šel před něho už při výjezdu z boxů, celkem ztratil Button kvůli své hlouposti minimálně vteřinu a půl.

"Naštěstí to na mém výsledku nic změnit nemohlo," oddechl si Jenson Button po závodě, ve kterém nakonec skončil čtvrtý. "Ale celou dobu jsem si říkal: panebože, nemůžu uvěřit, že jsem to udělal," pousmál se po závodě britský závodník a upřímně se všem omlouval.

Lewis Hamilton z McLarenu slaví své vítězství
Lewis Hamilton z McLarenu slaví své vítězství

"Asi je tak nedočkavý jezdit za Red Bull, že zastavil u nás," bral incident s úsměvem šéf týmu Christian Horner.

Ten sice nemohl slavit třetí triumf po sobě, protože Sebastiana Vettela pár kol před koncem předjel Lewis Hamilton, ale náladu mu to příliš nezkazilo - německý mladík ve službách Red Bullu má po dvou vítězstvích a jednom druhém místu na druhého Hamilotna náskok 21 bodů.

 
Články odjinud


Články odjinud