F1 by se mohla vrátit do Afriky, připustil Ecclestone | iSport.cz
9. července 2011 • 15:15

F1 by se mohla vrátit do Afriky, připustil Ecclestone

Autor: ČTK
Bernie Ecclestone, promotér formule 1
TOP VIDEA
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jihoafrické Kapské Město by mohlo do dvou let pořádat závod formule 1. Podle promotéra seriálu mistrovství světa Bernieho Ecclestonea by mohla být smlouva v případě příznivých okolností podepsána během dvou týdnů.



Poslední Velká cena JAR se konala v roce 1993 na okruhu v Kyalami. O návrat usilují jihoafričtí organizátoři už od roku 2005. Dějištěm příští Velké ceny by mělo být Kapské Město.

"Doufám, že dokážeme dospět k dohodě co nejdříve. Bude to hned, až se na to podívají naši právníci. Bylo by příjemné se do JAR vrátit, v minulosti se nám tam dařilo," řekl Ecclestone televizi Eyewitness News.

Africký kontinent je v současnosti jediným, kterému se seriál závodů formule 1 vyhýbá. Důvodem k odchodu z JAR byla v roce 1993 hlavně politika apartheidu.

Témata:  sport, Ecclestone, formule, 1
 
Články odjinud


Články odjinud