Formule by mohly mít uzavřené kokpity | iSport.cz
22. července 2011 • 21:48

Formule by mohly mít uzavřené kokpity

Autor: ČTK
Jenson Button v lijáku
TOP VIDEA
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Piloti formule 1 by mohli v budoucnu jezdit v monopostech s uzavřenými kokpity, které by zvýšily jejich bezpečnost. Technický ředitel Renaultu a šéf Asociace týmů F1 pro technické záležitosti James Allison řekl novinářům během Velké ceny Německa na Nürburgringu, že se tímto tématem zabývají společně s Mezinárodní automobilovou federací FIA."Snažíme se postarat o hlavu řidiče. Máme mnoho nápadů a návrhů, ale vše je zatím pouze v počátcích," prohlásil Allison. Myšlenky na uzavření kokpitu jsou reakcí na hrůznou nehodu Felipeho Massy před dvěma lety.

Brazilský jezdec Ferrari utrpěl v kvalifikaci na maďarském Hungaroringu těžké zranění hlavy, když mu helmu prorazila pružina z vozu jeho krajana Rubense Barrichella.

V úvahu přicházejí například poklop, který by jezdce uzavřel jako ve sportovním voze či stíhačce, štít nebo roleta.

Podle Allisona by mohl poklop zvýšit aerodynamiku vozu a tudíž zvýšit rychlost. Zároveň však uznal, že by bylo problematické udržet ho čistý. Také v případě nehody by pro závodníky pod poklopy nemuselo být jednoduché rychle opustit monopost.

Témata:  sport, motorismus, formule, massa, fia
 
Články odjinud


Články odjinud