31. července 2011 • 21:38

"Táborák" během Velké ceny Maďarska. Heidfeld vyskakoval z plamenů!

Autor: Pavel Skořepa
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Proč je pro Spartu Asger Sørensen důležitý? Tým zůstane konzistentní, spojuje Čechy a cizince
Teplice - Olomouc: Jako Pat a Mat! Po souhře se Stoppenem fauloval Beneš a dostal červenou
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO - Maďarský okruh Hungaroring sice zkrápěly dešťové kapky, ale německému pilotu formule 1 Nicku Heidfeldovi (34) bylo pořádné vedro. Během včerejší Velké ceny Maďarska se jeho auto totiž proměnilo v jedoucí pochodeň a on se musel hodně ohánět, aby se z plamenů dostal včas. Stihl to a mohl tak přihlížet tomu, jak si ve svém dvoustém závodě kariéry dojíždí pro vítězství Brit Jenson Button s mclarenem.Bylo to pěkné drama! Heidfeld si zajel ve 25. kole vyměnit pneumatiky. Vše se zdálo v pořádku, ale při výjezdu od mechaniků se od výfuku jeho formule začal valit tmavý kouř a bylo zle!

Vůz stáje Renault ihned vzplanul a oheň se z levého boku rychle šířil. Německý pilot po pár metrech zastavil na konci cílové rovinky, rychle vyskočil z dýmem zavaleného kokpitu a utíkal pryč.

U hořící formule byli hned záchranáři, kteří se snažili oheň uhasit. Vůz v jednu chvíli i lehce explodoval a jeho úlomky trefi ly jednoho z hasičů do nohy, který pak musel odkulhat do bezpečí.

VIDEO: Heidfeldova formule v plamenechNa jindy nudném maďarském okruhu to ale nebylo jediné pozdvižení dne. Tentokrát bavily i samotné závody. Na mokré trati bojovali o prvenství borci McLarenu – Button s Hamiltonem.

Chvilkami to byla pěkně tvrdá bitva! „Vždycky je zábava s Lewisem závodit. Myslím, že jsme oba féroví a k žádnému kontaktu mezi námi nedošlo,“ popsal Button dění na trati.

Jenže Hamilton udělal taktickou chybu s pneumatikami, přezul na nevhodnou směs a nakonec dojel až čtvrtý. Z vítězství se tak radovala týmová dvojka – Button tak oslavil jubilejní start v F1.

„Vyhrál jsem tu poprvé v kariéře a při dvoustém jubileu jsem tu za podobných podmínek vyhrál znovu. Je to skvělý pocit,“ řekl šťastný Button.

Hasiči likvidují požár na monopostu německého jezdce Nicka Heidfelda
Hasiči likvidují požár na monopostu německého jezdce Nicka Heidfelda

Vstoupit do diskuse
1
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud