Vylepšení F1? Soutěž o milion dolarů | iSport.cz
1. října 2008 • 11:05

Vylepšení F1? Soutěž o milion dolarů

Autor: ČTK
Lewis Hamilton
TOP VIDEA
INSIDER: Sparta měla koupit Jemelku, Horváth by byl jako Panenka
LIGA NARUBY: Rittig se Starkou tleskali Julišovi, Guľa ordinoval tiki-taku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Piloti formule jedna by v pátek před závodem mohli místo volných tréninků soutěžit o bonus milion dolarů. Navrhuje to výkonný ředitel stáje McLaren Martin Whitmarsh.Svoji myšlenkou by tak chtěl zatraktivnit závodní víkendy během Grand Prix.

Whitmarsh se zamýšlí nad smyslem pátečních tréninků, které slouží především k přípravě týmů na závod, nikoli k honbě jezdců za co nejlepšími časy. Myslí si, že by tréninkům prospělo zkrácení na 45 minut a větší soutěživost.

"Možná by se mělo jezdit na opravdu tvrdých pneumatikách a vytvořit minisoutěž, kde se každý bude snažit jet co nejrychleji. Vítězný jezdec by pak dostal milion dolarů. Znamenalo by to, že by bylo o čem psát, a představilo by to celý víkend. Bylo by to oddělené od závodu," naznačil Whitmarsh svou představu.

Může ji prosadit z pozice šéfa nově založené Asociace týmů formule jedna (FOTA), která spolupracuje s mezinárodní federací FIA a majiteli práv při vylepšování závodů, snižování nákladů a zvyšování příjmů. Věří, že se jeho pracovní skupina během nadcházejících závodů v Japonsku a v Číně shodne na konkrétní podobě projektu, který pak předloží organizaci FOTA a mezinárodní federaci.

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud