Miliardový zisk Japonska | iSport.cz
12. října 2008 • 02:00

Miliardový zisk Japonska

Autor: Blesk
Start ve Spa
TOP VIDEA
Páník: Za stavu 1:0 jsme je měli uzemnit. Možná by byly dvě tři penalty...
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pořádání závodu šampionátu formule 1 se opravdu vyplatí. Například státní rozpočet Japonska, kde se ve Fudži jede Velká cena, napumpovala loni injekce o hodnotě 1,2 miliardy korun.Japonský závod se tak stal nejvýnosnějším podnikem loňského ročníku F1, protože náklady japonské vlády byly v porovnání s výnosy takřka minimální - pouhých 67,5 milionu korun!

Jak se zisku, který přesahuje 1,1 miliardy korun, dosahuje? Samozřejmě z prodeje reklamy a vstupenek, ale také z činností spojených s turistickým ruchem, který se na formuli 1 tradičně nabaluje.

Ze všech těchto aktivit se odvádí daně do státního rozpočtu. Zisk Japonska není náhodný -obecně platí, že pořadání Velké ceny formule 1 přináší do rozpočtu minimálně pětinásobek nákladů.

Od letošního roku se v Japonsku budou pravidelně střídat dva okruhy - ve Fudži, kde se jede také dnes, a v Suzuce. Okruh ve Fudži byl v roce 2003 rekonstruován, měří 4,5 kilometru a je testovacím okruhem Toyoty. Zázemí autodromu v Suzuce pro změnu využívá jiná japonská stáj - Honda.

Témata:  sport, formule, 1, Japonsko, peníze

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud