Stewart: Velká obměna je potřebná | iSport.cz
5. ledna 2009 • 16:16

Stewart: Velká obměna je potřebná

Autor:
Archív
TOP VIDEA
Vítejte ve Vémolandu! Karlos s Lelou ukázali svoje luxusní sídlo Vítejte ve Vémolandu! Karlos s Lelou ukázali svoje luxusní sídlo
Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trojnásobnému mistru světa v závodech vozů formule 1 Jackiemu Stewartovi se zdá, že královské automobilové třídě škodí neomezená moc v rukou jejího šéfa Bernieho Ecclestonea, a volá po změně.Ideální by podle něj bylo, kdyby britský magnát složil funkci, stejně jako prezident automobilové federace Max Mosley. "Velká obměna je velmi potřebná," uvedl devětašedesátiletý Stewart v rozhovoru s britskými Timesy.

Ecclestonea na jednu stranu pochválil za to, že dostal formuli 1 tam, kde je co do prestiže v současnosti, vadí mu ale jeho neomezené vládnutí. "On teď řídí vše a nikdo se neodváží pustit se s ním do mocenského boje," řekl Stewart.

Ecclestone si podle něj vybudoval takovou pozici, že může zlikvidovat každého, koho by napadlo pokusit se něco změnit.Navíc je podle Stewarta špatné, že neexistuje žádný plán pro případ, až jednou osmasedmdesátiletý promotér odejde na odpočinek.

A Ecclestone si prý na svoji moc tak zvykl, že ani nebude chtít nějakou přechodnou fázi akceptovat.Ani v případě Mosleyho si Stewart nebral servítky.

Aféra s videem, na kterém byl první muž FIA zachycen při sexuálních hrátkách s pěticí prostitutek, byla podle něj jedinečnou příležitostí ke změně ve vedení federace. Stewart vyjádřil údiv, že po Mosleyho skandálu žádný z majitelů formulových týmů nebo funkcionářů "opravdu veřejně nevyjádřil svůj názor".

Témata:  sport, formule, stewart
 
Články odjinud


Články odjinud