Mosley nabízí vzdorujícím týmům kompromis | iSport.cz
24. května 2009 • 15:19

Mosley nabízí vzdorujícím týmům kompromis

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Max Mosley
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Pardubice mohou obrat i Baník. Vyplatí se vsadit na střelce Sparty
Liberec - Pardubice: Zacharčukův nedůraz dokázal potrestat Gríger, 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mezinárodní automobilová federace (FIA) možná nebude trvat na dobrovolném omezení rozpočtu ve výši 40 milionů liber pro příští sezonu. Prezident FIA Max Mosley dnes navrhl, aby kontroverzní pravidlo vstoupilo v celém rozsahu do seriálu až pro sezonu 2011.Příští rok by podle jeho konceptu mohl být strop ještě o něco mírnější.

"Za rok by to mohlo být vyšší číslo a v roce 2011 bychom mohli mít plné omezení. Tohle je možnost," řekl dnes Mosley po setkání s představiteli týmů F1 během Velké ceny Monaka.

FIA navrhla omezení rozpočtu, aby přitáhla do formule nové týmy a zároveň dotlačila současné stáje k úsporným opatřením. Týmy, které by zvolily rozpočtový strop, by pak měly větší svobodu v technologické oblasti.

To se však nelíbí některým současným týmům v čele s Ferrari, podle nichž by tak vznikl dvouúrovňový šampionát. "Rebelové" z Ferrari se dokonce snažili dosáhnout zrušení pravidla u soudu, ten jim však nevyhověl.

Ferrari proto hrozí tím, že pokud FIA od svého návrhu neustoupí, nepřihlásí se slavná stáj z Maranella do příštího ročníku mistrovství světa. Stejný postoj deklarovaly i Renault, Toyota a oba týmy Red Bullu.

"Jsem přesvědčený o tom, že tu Ferrari zůstane," řekl dnes Mosley. Podle něj však jeden nebo dva ze současných účastníků MS letos skončí, ovšem čistě z ekonomických důvodů a bez ohledu na spor ohledně rozpočtových stropů.

"Pro velké automobilky je hodně náročné pokračovat ve formuli jedna, když musejí šetřit stylem, že vyřazují z provozu každý druhý výtah, vypínají elektřinu, nenechají umývat okna a nenabízejí kafe na schůzích. Firmy v takové situaci těžko budou pumpovat obrovské částky peněz do F1," uvedl Mosley.

Podle agentury Reuters mluvil zřejmě o Renaultu, který na konci sezony ztratí svého hlavního sponzora ING, a japonské Toyotě.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud