Briatore se za tři roky může vrátit do formule | iSport.cz
12. dubna 2010 • 18:54

Briatore se za tři roky může vrátit do formule

Autor: ČTK
Flavio Briatore
TOP VIDEA
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dárek k dnešním šedesátým narozeninám dostal Flavio Briatore. Mezinárodní automobilová federace (FIA) dnes totiž rozhodla, že bývalý boss stájí Benetton a Renault a jeho blízký spolupracovník a inženýr Pat Symonds se mohou v roce 2013 vrátit do seriálu formule 1.Briatore byl původně doživotně potrestán za podíl na fingované nehodě Brazilce Nelsona Piqueta v roce 2008, díky níž vyhrál závod v Singapuru Španěl Fernando Alonso. Symonds dostal pětiletý zákaz činnosti.

"Oba za to souhlasili s tím, že až do konce roku 2012 nebudou působit v žádné roli související s formulí 1 a v žádné roli, která by měla spojitost s jakoukoliv motoristickou disciplínou sdruženou v Mezinárodní automobilové federaci," stojí v dnešním oficiálním prohlášení FIA.

Briatore dostal původně od FIA doživotní zákaz působit ve formuli 1, proti čemuž se Briatore odvolal k civilnímu soudu v Paříži. Ten rozhodl v lednu v jeho prospěch a FIA se tehdy nechala slyšet, že se odvolá. To však neudělala a akceptovala dohodu.

Témata:  sport, formule, briatore, fia
 
Články odjinud


Články odjinud