Schumacher se omluvil: Svár zalepila sms | iSport.cz
28. srpna 2010 • 05:00

Schumacher se omluvil: Svár zalepila sms

Autor: ČTK
TOP VIDEA
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bude to k vzteku. I kdyby Michael Schumacher vyjel první místo v kvalifikaci na GP Belgie, posune se o deset míst dozadu. Proč? Důsledek trestu za agresivní manévr, jenž předvedl v minulém závodě v Maďarsku na Rubense Barrichella. Brazilci se před startem německý pilot z Mercedesu omluvil v textové zprávě. Netradičně.Vrací se na místo své slávy. Michael Schumacher na okruhu Spa získal své první vítězství a nejpamátnější výhru. Před patnácti lety s monopostem značky Benetton vystartoval z šestnáctého místa, své protivníky za proměnlivého počasí všechny předjel. Jednoho po druhém. „Teď nic velkého nečekejte. I když má také o víkendu pršet,“ dodal Schumacher. Jeho dnešní nejrychlejší kvalifikační čas nebude mít velkou hodnotu. Ihned se posune o deset míst dozadu, jako následek trestu z Maďarska. Schumacher v minulém závodě málem vytlačil na zeď Rubense Barrichella, který se ho snažil předjet.


Sedminásobný mistr světa se však bývalému kolegovi z Ferrari omluvil. Podruhé. Tentokrát mu poslal sms. „Považoval jsem to za vhodné. Měl dojem, že jsem ho chtěl natlačit na zeď, což nebyla moje ambice. Chtěl jsem závodit kolo na kolo, ale bez kontaktu. Pokud měl jiné mínění, je mi to líto,“ prohlásil Schumacher na tiskové konferenci. Evidentně chtěl celou věc uzavřít. „S Rubensem nemám problém mluvit.“

Barrichello byl po nebezpečném incidentu naštvaný, omluvu Schumachera v Belgii ale přijal. Definitivně. „Napsal, že mi nechtěl nic zlého udělat. Já jsem mu odpověděl: ´Díky, žádný problém.´ Přijal jsem to a popřál mu dobrý víkend. Život jde dál,“ popsal jezdec Williamsu, který v neděli pojede svůj 300. závod kariéry. „Michael mi k tomu blahopřál,“ chlubil se Barrichello, jeden ze Schumacherových největších soupeřů pro letošní sezonu.

VIDEO - Manévr, za který se Schumacher omlouval:
Zákeřný manévr Michaela Schumachera


Na devátého muže tabulky ztrácí jen pár bodů právě Brazilec a Adrian Sutil. „Má největší výzva? Porazit Schumiho,“ přiznal Sutil. A Schumacher si svojI pozici uvědomuje. Dokonce přiznal, že na Nika Rosberga, týmového parťáka z Mercedesu, nestačí. „Pravda. Nejsem na jeho jezdecké úrovni. Alespoň ne v kvalifikaci, v závodě je to velmi vyrovnané. Vím přesně, jak mohu změnit tuto skutečnost,“ prohlásil německý pilot pro oficiální webové stránky F1.

Rubens Barrichello slaví vítězství v MonzeRubens Barrichello slaví vítězství v MonzeFoto ČTK/AP
Dokonce odkryl důvody, proč se z něho stal vyhaslý samopal. Podle Schumachera má monopost mercedesu dvě klíčové chyby: 1.) Předchozí tým BrawnGP s ním v minulé sezoně útočil na titul a nestaral se o vývoj na letošní sezonu. 2.) Formule byla v podstatně navržena na Jensona Buttona, který má zcela jiný jízdní styl než německý rekordman.

V důsledku toho musíte dělat mnoho kompromisů. Faktem je, že naše auto není v harmonické funkčnosti s pneumatikami a ani s jezdci. Musíme investovat čas, aby se všechno pro příští rok zlepšilo,“ věděl Schumacher.

A Bernie Ecclestone dodal: „Kdyby jezdil Schumi za stáj Red Bull, vsadil bych na něj své peníze,“ prohlásil promotér šampionátu formule 1. „Ano, bylo by to velmi rozdílné,“ zakončil Schumacher.

 
Články odjinud


Články odjinud