Nick Heidfeld se vrací do formule 1 | iSport.cz
14. září 2010 • 11:58

Nick Heidfeld se vrací do formule 1

Autor: ČTK
Nick Heidfeld se vrací do formule jedna
TOP VIDEA
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Německý pilot Nick Heidfeld se vrací do formule 1. Pro zbývajících pět závodů letošního světového šampionátu nahradí ve stáji Sauber Španěla Pedra de la Rosu."Bylo to těžké rozhodnutí," citovala agentura Reuters majitele stáje Petera Saubera. "Nickovým angažováním jsme získali nám dobře známého jezdce, který nám pomůže pracovat na zlepšování vozu," dodal.

"Překvapilo mě to, ale rozhodnutí týmu respektuji a ve zbytku sezony jim všem přeji hodně štěstí," uvedl devětatřicetiletý De la Rosa, který o víkendu ve Velké ceně Itálie obsadil 14. místo a v mistrovství má na kontě šest bodů. O šest let mladší Heidfeld se ve formuli objeví po měsíční pauze.

Naposledy působil v seriálu jako testovací pilot Mercedesu, od začátku srpna však pracoval pro výrobce pneumatik Pirelli. Německý pilot už v Sauberu jezdil v letech 2001 až 2003 a pak ještě od roku 2006 až do loňska. Ve formuli má Heidfeld na kontě 167 závodů a jeho nejlepším výsledkem je osm druhých míst.

Německý pilot Nick Heidfeld se vrací do formule 1. Pro zbývajících pět závodů letošního světového šampionátu nahradí ve stáji Sauber Španěla Pedra de la Rosu.
Témata:  sport, formule, heidfeld
 
Články odjinud


Články odjinud