12. července 2012 • 10:59

VIDEO: S autem skočil 50 metrů. Teď chce zářit na Bohemia Rallye

Autor:
Ostberg se svou Fiestou při letošní Akropolis rallye.
TOP VIDEA
Olomouc - Slavia: Stoch zvýšil už na 2:0. Buchta na jeho střelu nezareagoval Olomouc - Slavia: Stoch zvýšil už na 2:0. Buchta na jeho střelu nezareagoval
Bohemians - Slovácko: Mašek byl stažen v pokutovém území, následnou penaltu sám proměnil a zvyšuje na 2:0 Bohemians - Slovácko: Mašek byl stažen v pokutovém území, následnou penaltu sám proměnil a zvyšuje na 2:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je největším překvapením letošního ročníku rallye WRC, vyhrál dokonce Portugalskou rallye a teď se představí i v Čechách. Velkým tahákem víkendové Bohemia Rallye bude vedle Jana Kopeckého či Juha Hänninena i norský drak Mads Ostberg. Muž, kterému se ne nadarmo říká „Šílený Mads“.Je čerstvým držitelem světového rekordu: Nejdelší skok autem na sněhu. Když se do toho Mads Ostberg pustil, plachtil vzduchem padesát metrů.

Teď bude bavit fanoušky i v Čechách, kam dorazil na víkendovou Bohemia Rallye.

„Chci si zlepšit své dovednosti na asfaltu. A podle Johna Hauglanda je Bohemia Rallye ideálním podnikem,“ přiznal sám Ostberg.

Říká se mu Mad Mads, neboli Šílený Mads. Po právu. Je dravý, divoký a nezastavitelný. Zejména na sněhu, který je pro něj jako seveřana nejoblíbenějším povrchem.

VIDEO: Takhle Ostberg dračí na sněhu.

Přesto se mu daří i jinde. Byl to on, kdo ovládl letošní prestižní WRC podnik na šotolině v Portugalsku. V konkurenci Sébastiena Loeba, Mikky Hirvonena či Martina Prokopa mu patří v průběžném pořadí čtvrté místo.

„Rallye Bohemia s ním získává novou prestiž. Mads je kvalitní jezdec a nabral i hodně zkušeností,“ chválí ho i český pilot Jan Kopecký, kterému i čtvrté místo bude stačit, aby zde zpečetil svůj letošní titul v MMČR.

Porazit Ostberga, který letos prohání i ty nejlepší na světě, pro něj bude výzva navíc.

„I já se na start Rally Bohemia těším. Výsledek si ale netroufám odhadovat,“ dodal proto opatrně Ostberg.

VIDEO: Padesátimetrovým skokem překonal světový rekord.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze