12. července 2012 • 10:59

VIDEO: S autem skočil 50 metrů. Teď chce zářit na Bohemia Rallye

Autor:
Ostberg se svou Fiestou při letošní Akropolis rallye.
TOP VIDEA
Pivo, šampaňské a pohár! Takhle slavila Kometa titul v šatně Pivo, šampaňské a pohár! Takhle slavila Kometa titul v šatně
Liberec - Slavia: Červená pro Pulkraba! Zbytečně zajel do Bořila a oslabil svůj tým Liberec - Slavia: Červená pro Pulkraba! Zbytečně zajel do Bořila a oslabil svůj tým
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je největším překvapením letošního ročníku rallye WRC, vyhrál dokonce Portugalskou rallye a teď se představí i v Čechách. Velkým tahákem víkendové Bohemia Rallye bude vedle Jana Kopeckého či Juha Hänninena i norský drak Mads Ostberg. Muž, kterému se ne nadarmo říká „Šílený Mads“.Je čerstvým držitelem světového rekordu: Nejdelší skok autem na sněhu. Když se do toho Mads Ostberg pustil, plachtil vzduchem padesát metrů.

Teď bude bavit fanoušky i v Čechách, kam dorazil na víkendovou Bohemia Rallye.

„Chci si zlepšit své dovednosti na asfaltu. A podle Johna Hauglanda je Bohemia Rallye ideálním podnikem,“ přiznal sám Ostberg.

Říká se mu Mad Mads, neboli Šílený Mads. Po právu. Je dravý, divoký a nezastavitelný. Zejména na sněhu, který je pro něj jako seveřana nejoblíbenějším povrchem.

VIDEO: Takhle Ostberg dračí na sněhu.

Přesto se mu daří i jinde. Byl to on, kdo ovládl letošní prestižní WRC podnik na šotolině v Portugalsku. V konkurenci Sébastiena Loeba, Mikky Hirvonena či Martina Prokopa mu patří v průběžném pořadí čtvrté místo.

„Rallye Bohemia s ním získává novou prestiž. Mads je kvalitní jezdec a nabral i hodně zkušeností,“ chválí ho i český pilot Jan Kopecký, kterému i čtvrté místo bude stačit, aby zde zpečetil svůj letošní titul v MMČR.

Porazit Ostberga, který letos prohání i ty nejlepší na světě, pro něj bude výzva navíc.

„I já se na start Rally Bohemia těším. Výsledek si ale netroufám odhadovat,“ dodal proto opatrně Ostberg.

VIDEO: Padesátimetrovým skokem překonal světový rekord.

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze