2. října 2016 • 13:35

Příbramskou rallye vyhrál Dohnal, v závěru předstihl Pecha

Autor:
Václav Pech ve svém Porsche na trati Rallye Příbram
TOP VIDEA
SESTŘIH: Pardubice - Třinec 6:3. Dynamo se nevzdává, rozhodne až sedmý zápas SESTŘIH: Pardubice - Třinec 6:3. Dynamo se nevzdává, rozhodne až sedmý zápas
Pavlenka: Penalta byla přísná, Suárez to udělal chytře Pavlenka: Penalta byla přísná, Suárez to udělal chytře
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jan Dohnal s vozem Ford Focus WRC vyhrál Rallye Příbram, závěrečný závod mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. V deštivém finiši závodu Dohnal předstihl od startu vedoucího Václava Pecha, který usiloval o sedmý triumf na domácí rallye. Třetí skončil Vojtěch Štajf.Osmatřicetiletý Dohnal po sobotní první etapě ztrácel na Pecha třináct vteřin, dnes ráno se jeho odstup od pilota vozu Porsche 997 GT3 ještě mírně zvětšil. Poté se ale zhoršilo počasí a Dohnal jedoucí se speciálem WRC získal výhodu a v předposlední rychlostní zkoušce se dostal před Pecha. Nakonec dojel do cíle s náskokem 26 vteřin a připsal si premiérový triumf v českém šampionátu.

O třetí místo bojovali Jan Černý a Štajf. V sobotu měl navrch Černý, ale dnes jej hned ráno v prvním testu Štajf předstihl, a přestože se poté ještě dokázal na chvilku na pomyslnou bronzovou pozici vrátit, nakonec skončil třetí Štajf. Souboj pilotů vozů Škoda Fabia R5 vyhrál o 21 vteřin.

V cíli však mohli být spokojení oba. Černý udržel v konečném hodnocení seriálu druhé místo, Štajf se posunul na třetí. Již jistý šampion Jan Kopecký v Příbrami nestartoval.

Rallye Příbram, závěrečný díl mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:
1. J. Dohnal, Ernst (Ford Focus WRC) 1:16:45,9, 2. Pech, Uhel (Porsche 997 GT3) -26,1, 3. Štajf, Rajnoha -1:18,7, 4. J. Černý, Černohorský (oba Škoda Fabia R5) -1:40,0, 5. M. Vlček, Žáková (Ford Fiesta R5) -4:20,4, 6. Trojan, Chlup (Škoda Fabia R5) -5:01,0.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze