Citroën nasadí do nové sezony dva týmy | iSport.cz
26. prosince 2008 • 18:20

Citroën nasadí do nové sezony dva týmy

Autor: ČTK
Petter Solberg
TOP VIDEA
MOMENTY VÍKENDU: Klusáček začal výhrou, Drobného návrat do ligy a jubilant Krmenčík MOMENTY VÍKENDU: Klusáček začal výhrou, Drobného návrat do ligy a jubilant Krmenčík
Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1 Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zatímco Suzuki a Subaru se z mistrovství světa v rallye kvůli světové finanční krizi stáhly, Citroën nasadí do příští sezony poprvé hned dva týmy. Francouzská automobilka postaví tovární stáj také v juniorské kategorii.Citroën bude obhajovat triumf v Poháru konstruktérů s pětinásobným světovým šampionem Francouzem Sébastienem Loebem a třetím mužem uplynulé sezony Španělem Danim Sordem.

V juniorském týmu se představí s vozem C4 WRC talentovaní jezdci Conrad Rautenbach ze Zimbabwe, Rus Jevgenij Novikov, juniorský mistr světa Francouz Sebastien Ogier a také Australan Chris Atkinson, jenž přišel o angažmá po odchodu Subaru.

"Pojedeme s týmem M2 nejméně osm soutěží, jak vyžadují pravidla," uvedl sportovní ředitel Citroënu Olivier Quesnel. V úvodní Irské rallye (30. ledna až 1. února) pojedou v juniorském týmu Atkinson, Ogier a Rautenbach, který by měl po dobrých výkonech v letošním roce absolvovat všech dvanáct rallye. Novikov má jet osm soutěží a Ogier šest.

 
Články odjinud


Články odjinud