Enge dojel sedmý | iSport.cz
8. července 2007 • 00:00

Enge dojel sedmý

Autor: ČTK
Tomáš Enge
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Posádka Tomáš Enge, Darren Turner obsadila v sobotním šestém dílu série vytrvalostních závodů American Le Mans sedmé místo ve třídě GT2.Posádka Tomáš Enge, Darren Turner obsadila v sobotním šestém dílu série vytrvalostních závodů American Le Mans sedmé místo ve třídě GT2. V Lime Rock Parku přitom Enge s Turnerem vyhráli všechny tréninky i kvalifikaci a dlouho bojovali o prvenství, pak ale při střetu se soupeřem jedoucím o kolo zpět poškodili vůz a po rozsáhlé opravě v boxech klesli. Závod odstartoval Turner, který sice v první zatáčce přišel o vedení, Enge se však 71 minut před cílem dostal zpět na první místo. O několik kol později se pak český pilot střetl s pomalejším soupeřem a značně poškodil předek vozu. V průběhu opravy klesl tým až na osmou pozici, bez předního nárazníku se nakonec posunul o jedno místo výše ve třídě a na 20. příčku celkově. Enge byl v cíli hodně zklamaný. "Určitě jsme měli v závodu nejrychlejší vůz, ale na tak úzké a kluzké trati je předjíždění obtížné. Proto došlo k několika kontaktům. Bohužel jeden z nich zničil náš závod, což je velká škoda pro celý tým vzhledem ke skvělé práci po celý víkend," prohlásil na své internetové stránce.


Výsledky: Absolutně: 1. Maassen, Briscoe (Něm./Austr./Porsche RS Spyder) 174 kol, 2. Dumas, Bernhard (Fr./Něm./Porsche RS Spyder) 174, 3. Johansson, Dayton (Švéd./USA/Acura ARX-01a) 174. GT2: 1. (celkově 12.) Bergmeister, Van Overbeek (Něm./USA/Porsche 911 GT3 R) 157, 2. (13.) Kelleners, Milner (Něm./USA/Porsche 911 GT3 R) 156, 3. (15.) Helary, Jonsson (Fr./Švéd./Ferrari 430 GT) 155, ...7. (20.) Enge, Turner (ČR/Brit./Ferrari 430 GT) 138.

Témata: 
Články odjinud


Články odjinud