Enge přišel o místo v automobilovém týmu | iSport.cz
22. července 2007 • 00:00

Enge přišel o místo v automobilovém týmu

Autor: ČTK
Tomáš Enge
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Automobilový jezdec Tomáš Enge přišel krátce po skončení sobotního závodu American Le Mans Series v Lexingtonu o místo v týmu Petersen/White Lightning.Automobilový jezdec Tomáš Enge přišel krátce po skončení sobotního závodu American Le Mans Series v Lexingtonu o místo v týmu Petersen/White Lightning. Vyhazov následoval poté, co český pilot inkasoval od traťových komisařů penalizaci za způsobení kolize. Enge byl v týmu v podmínce po nehodě z Lime Rock před dvěma týdny, a tak jej manažer stáje Dale White okamžitě propustil. Manažer českého jezdce Antonín Charouz vyjádřil zklamání z Engeho nedisciplinovanosti. "Incident jsem zatím neviděl, ale předpokládám, že komisaři rozhodli správně. Každopádně je to neměnná věc a pro mě je obrovské zklamání, že se Tomáš zachoval takhle nedisciplinovaně. V podmínce si neměl dovolit takhle riskovat," uvedl na Engeho internetových stránkách Charouz. White konstatoval, že neměl jiné řešení než ukončit spolupráci. Enge byl podle něj v podmínce i vůči pořadatelské Mezinárodní asociaci motoristického sportu (IMSA). "Bylo jasné, že už nemůžeme a nebudeme tolerovat další penalizaci. Bez ohledu na okolnosti kolize je naším zvykem respektovat rozhodnutí komisařů. Naše politika je taková," uvedl manažer týmu. K nehodě došlo zhruba 40 minut po startu, kdy se na druhém místě jedoucí Enge střetl s vedoucím Mikou Salem. Z jejich kolize profitoval pozdější vítěz a průběžný lídr GT2 Jörg Bergmeister z Německa. Engeho poškozený vůz, ve kterém jej pak za volantem vystřídal Němec Dirk Müller, dojel na pátém místě ve své kategorii.

Témata: 
Články odjinud


Články odjinud