Kazilo se vše, co mohlo | iSport.cz
23. července 2007 • 00:00

Kazilo se vše, co mohlo

Autor: Sport
Jakub Smrž
TOP VIDEA
Trpišovský: Součkův přestup? Tomáš se směje víc než dřív. Chválil Oscara Trpišovský: Součkův přestup? Tomáš se směje víc než dřív. Chválil Oscara
Dočkal po návratu: Malý zázrak, vyhráno ještě ale nemám Dočkal po návratu: Malý zázrak, vyhráno ještě ale nemám
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jestliže měl Jakub Smrž zprvu pochybnosti, zda má letět do japonské Suzuky na vytrvalostní osmihodinový závod, našel jednoznačnou odpověď.Jestliže měl Jakub Smrž zprvu pochybnosti, zda má tento týden letět do japonské Suzuky na vytrvalostní osmihodinový závod, ve včerejším trápení v Brně našel jednoznačnou odpověď. "Už se tam těším. Nebude tam fungovat telefon, odpočinu si, zajezdím si na motorce. A snad bude technika klapat," přál si.


Za neděli máte jeden pád a jedno třinácté místo. Jste hodně zklamaný? "Spokojený nejsem, to je jasné. Dosud se kazilo všechny co mohlo. A tady se to ještě zhoršilo. Škoda." Takže když to vezmeme popořadě, co váš pád v prvním závodě? "Strašně se ochladilo, což je zrovna na této trati u Ducati hodně znát na nastavení. To vůbec nefungovalo, navíc vzadu byla moc tvrdá guma, takže se vůbec nedalo jet. Od prvního kola jsem jel smykem. Už jsem myslel, že zastavím, když se tam dva srazily a já myslel, že aspoň dojedu na pár bodů. Ale byl z toho pád." A druhý závod? "Kompletně jsme předělali nastavení, dozadu jsme se rozhodli dát úplně nejměkčí gumu, což byl trochu risk. Navíc od Pirelli jsme tyhle měli už vybrané, a tak jsme sáhli po trochu jeté. Ale pořád se to vyplatilo. Bojoval jsem a ke konci, když už gumy odcházely, jsem zvolil raději jistotu a několik bodíků." Po sobotě jste měnili motor. Pomohlo to? "Určitě. Maximálka pak byla dobrá, neprodělali jsme na tom." Do Japonska si teď jedete odpočinout, nebo se i ukázat? "Ukázat asi ne, protože tým, za který pojedu, nebude mít ambice na hodně dobré umístění. Já doufám, že si dobře zazávodím, naberu nějaké zkušenosti a že to tam nerozsekáme. Jezdecky mi to určitě neuškodí."

Témata: 
Články odjinud


Články odjinud