Martin Tomaides
12. května 2017 • 18:05

Letošním cílem je titul, říká manažer Buggyry před startem sezony

Adam Lacko v pátek na Red Bull Ringu pořádně zmokl
TOP VIDEA
Slovácko - Sparta: Slovácko v euforii! Zajíc se prosadil mezi dvěma obránci a vyrovnal na 1:1 Slovácko - Sparta: Slovácko v euforii! Zajíc se prosadil mezi dvěma obránci a vyrovnal na 1:1
16. den na ZOH: Na Ester jste krátký a bronzová radost javorových listů 16. den na ZOH: Na Ester jste krátký a bronzová radost javorových listů
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z RAKOUSKA | Provazy deště se snáší na trať Red Bull Ring v rakouském Spielbergu, kde v sobotu odstartuje nový ročník evropského šampionátu tahačů. Do něj z pozice loňské dvojky vyjede v barvách týmu Buggyra český pilot Adam Lacko. „Letošním cílem je jednoznačně individuální titul, vše podřizujeme tomu, aby Adam jel na konečné vítězství," řekl manažer stáje Jan Kalivoda.Konkurence bude znovu silná, Buggyra se ale nebojí. I když závody na Red Bull Ringu jsou spíš takovým předkrmem. Díky krátkému okruhu s malým množstvím zatáček nejsou přece jen časy zase tak směrodatné a hodně bude záležet také na nepředvídatelném počasí.

„Je tu nový povrch, který je hodně kluzký, takže věříme, že množství testování se nám brzy vyplatí," řekl Kalivoda, jehož tým se hodně zaměřoval na vylepšení trakce. „Na druhou stranu když je déšť, klouže to na trati ještě o dost více, a to už pak není tolik o technice, ale spíš o tom, jak lehkou dokáže mít závodník nohu," dodal jedním dechem.

Buggyra během pauzy připravila svým příznivcům jednu velkou změnu, kabinu druhého vozu opustil Jiří Forman a tvář za jejím volantem se bude měnit. Na zatím blíže neurčené množství závodů se vrátí David Vršecký a určitou část (včetně Red Bull Ringu) bude o mistrovské body bojovat slovinský jezdec Alen Dragenovič.

„S Davidem jsme domluveni, že odjede jen pár závodů. Těch faktorů je několik, kromě zdravotních důvodů musíme brát v potaz závodění v Číně a také jeho přípravu vozu na dakar. Všechno to kompletně skloubit nejde," upozornil Kalivoda.

První důležité boje jsou tak už doslova za dveřmi, ale i z Rakouska je třeba dívat se dopředu. „Tohle je skutečně malý okruh, moc toho neukáže. Pro nás bude směrodatný další závod v Misanu, tam se bude určovat nastavení na celou sezonu," dodal Kalivoda.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze