9. srpna 2009 • 17:20

Neugebauer dojel v Lokti čtrnáctý

Autor:
motokros
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Královec odpískal penaltu správně, chyby byly v Olomouci ZLATÁ PÍŠŤALKA: Královec odpískal penaltu správně, chyby byly v Olomouci
Co si pamatují zlatí hoši z Nagana? Podívejte se na vědomostní test! Co si pamatují zlatí hoši z Nagana? Podívejte se na vědomostní test!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čtrnácté a patnácté místo Filipa Neugebauera ve třídě MX1 dnes byly nejlepšími výsledky domácích motokrosařů ve Velké ceně České republiky v Lokti, kde se jel třináctý závod mistrovství světa.Ten už mohl rozhodnout o nových šampionech, ale zejména v čele kategorie MX2 se po něm naopak situace ještě více zdramatizovala.

V Lokti celkem bodovali čtyři čeští jezdci. V MX1 byl za Neugebauerem sedmnáctý a dvacátý Michal Kadleček, v MX2 dojel Martin Michek šestnáctý a do dvacítky se v obou závodech dostal i Petr Smitka.

Ten přitom v druhé jízdě výtečně odstartoval, z první desítky se však postupně propadl až na konečné 19. místo.

Vedoucí závodník průběžného pořadí třídy MX2 Marvin Musquin z Francie dojel v úvodní jízdě druhý a mohl zaútočit na titul, v závěru druhé jízdy však musel kvůli problémům s motorem odstoupit. Portugalec Rui Goncalves tak snížil jeho náskok v čele MS na 20 bodů.

Blíž k titulu tak má Ital Antonio Cairoli v MX1. Ten na západě Čech ztratil na svého největšího rivala Maximiliana Nagla z Německa šest bodů, dva závody před koncem mistrovského seriálu však vede o 45 bodů.

Do konce šampionátu zbývají ještě závody v Nizozemsku a v Brazílii.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze