24. července 2012 • 18:03

Zuzana Hejnová odjíždí na hry dobře připravená
BOJ O ZÁCHRANU: Redaktoři Sportu věští černou budoucnost Příbrami a Dukle BOJ O ZÁCHRANU: Redaktoři Sportu věští černou budoucnost Příbrami a Dukle
V Záhřebu to žije i v noci! Mohutné oslavy druhého místa neberou konce V Záhřebu to žije i v noci! Mohutné oslavy druhého místa neberou konce

Léčitelské umění reiki pomohlo překážkářce Zuzaně Hejnové v přípravě na olympijské hry. Hejnová skončila na nedávném ME bez medaile, dnes však odletěla na olympiádu do Londýna povzbuzena nedávným vítězstvím v závodě Diamantové ligy v Monaku.

„Odjíždím především s dobrou náladou. Těším se. Je to Diamantovou ligou, ale i celkovým rozpoložením,“ líčí Hejnová.

„Hodně jsem zapracovala na psychice. Jsem o hodně vyrovnanější. Pomnohl mi člověk, který se zabývá reiki. Jde o pozitivní přístup. Nebrat to jako otázku života a smrti.“

Hejnová si před odletem namalovala na několik prstů na rukách českou vlajku a vzala si s sebou několik talismanů. Včetně plyšového medvěda, kterého vozí po závodech už od juniorských let.

„Byl se mnou na všech závodech a jede zase,“ říká Hejnová. „Nosila jsem ho i do call roomu, ale smáli se mi. Říkala jsem si, že nebudu dělat pozdvižení. Občas jsem ho taky zapomněla. Říkala jsem si, že není dobré se na něj poutat. Bude na pokoji.“

Čeští olympionici vyrazili do Londýna
480p 360p 240p

Hejnovou čekají závody až druhý týden olympiády, takže si užije slavnostní zahájení a ráda by se v olympijské vesnici vyfotila se švýcarským tenistou Rogerem Federerem.

„Jsem jeho velký fanoušek, doufám, že bude ve finále,“ říká Hejnová.
Do Londýna dnes odletěla i Hejnové parťačka ze skupiny Rychlých holek Denisa Rosolová. Vicemistryně Evropy z Helsinek skončila v pátek v Monaku čtvrtá.

„Ukázalo se, že jsem nebyla připravená závodit. Byla jsem trochu unavená,“ vzpomíná Rosolová. „Na olympiádě to bude o něčem jiném. Je to moje třetí olympiáda a doufám, že si ji užiju nejvíce.“

I Rosolová se chce před závody v Londýně bavit a ráda by některé disciplíny sama viděla.

„Uvidím, jaké lístky budou volné. Ale určitě bych se chtěla jít podívat na judo, protože můj přítel je bývalý judista,“ plánuje Rosolová.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.