Útoky, smog, totalita... | iSport.cz
21. července 2008 • 21:40

Útoky, smog, totalita...

Autor: Blesk
Čína
TOP VIDEA
Trpišovský: Skvělý terén, dobrá kombinace. Bylo hodně místa
Vondrášek po debaklu: Není o čem. Slavia celý zápas lepší, červená přísná
VŠECHNA VIDEA ZDE

Chtějí mít největší, nejbohatší a nejpompéznější hry v olympijské historii. Dost možná se ale vyplní jiná prognóza: o hrách nejnesvobodnějších.

 Komunistická Čína se před startem pekingské olympiády potýká s mnoha problémy. Navíc jí přidělali vrásky sabotéři: včera odpálili nálože v autobusech v jihočínském Kchun-mingu a po explozích zahynuli tři lidé.

TEROR
Tři mrtví a čtrnáct zraněných, to je smutná bilance dvou explozí ve městě Kchun-ming. Čínská policie výbuchy potvrdila a dodala, že šlo o sabotáž, žádné podrobnosti ale neuvedla. Úřady se obávají, aby se terčem útoku teroristů nestala i samotná olympiáda.

SMOG
Obrázky vzduchu, přes který není vidět, pravidelně oblétávají svět. „Je dobře, že se o tom hodně mluví. Snad s tím ještě něco udělají,“ věří česká oštěpařka Barbora Špotáková. Vláda chce během OH omezit automobilovou dopravu a zavřít některé továrny.

NESVOBODA
V Číně vládnou komunisté – jak to v takovém případě vypadá s lidskými právy, je jasné. V zemi jsou političtí vězňové a pronásledovaná hnutí. Úřady navzdory slibům chystají různé obstrukce a restrikce pro novináře.

TIBET
Free Tibet! Tohle zvolání i transparenty zná celý západní svět. A na čínskou okupaci Tibetu, centra lamaistického buddhismu, je obzvlášt citlivý. Peking i přesto pokračuje v počínšťování nejvýše položeného regionu na světě.

Témata:  sport, olympijské, oh, Čína, peking

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud