Otteyová se na osmé OH nedostala | iSport.cz
22. července 2008 • 19:46

Otteyová se na osmé OH nedostala

Autor: ČTK
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
Trpišovský o Midtjyllandu: Strašně těžko se proti nim tvoří šance
VŠECHNA VIDEA ZDE

Legendární sprinterka Merlene Otteyová se jako první atletka osmé olympiády nezúčastní. V kvalifikaci skončila druhá a hry v Pekingu bude sledovat jen jako divačka.Osmačtyřicetiletá rodačka z Jamajky, která má od roku 2002 slovinské občanství, si totiž v posledním kvalifikačním závodě v Mariboru nedokázala účast na hrách vybojovat, když v běhu na 100 metrů skončila druhá.

"Podmínky byly špatné, nedýchalo se jí dobře a byla druhá jen o 28 setin vteřiny," řekl agentuře Reuters organizátor mítinku Robert Rudelič.

Podle trenéra Srdjana Djordjeviče bude nyní Otteyová dál normálně trénovat, aby se mohla účastnit velkých atletických akcí.

Otteyová má ve sbírce osm olympijských medailí, což je nejvíce mezi atletkami, ale na zlato nikdy nedosáhla. Kvalifikaci nechala na poslední chvíli, protože ji trápí alergie, která se začíná projevovat v dubnu až květnu a odeznívá na konci července.

Témata: 

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud