Iráčané na olympiádě nebudou | iSport.cz
24. července 2008 • 16:44

Iráčané na olympiádě nebudou

Autor: ČTK
Peking 2008
TOP VIDEA
Prymula hrozí omezeními. Zavře hokej krám? Na fotbale možná limit 3 000
Plzeň se v Ondráškovi trefila, říká redaktor Sportu. Sedne i do kabiny
VŠECHNA VIDEA ZDE

Iráčtí sportovci se na olympijských hrách v Pekingu nepředstaví. Olympijský výbor jim účast zakázal kvůli vměšování iráckých politiků do národního olympijského hnutí.O start v Pekingu přijde sedm iráckých reprezentantů, kteří se na hry probojovali.

Irácká vláda 20. května rozhodla o rozpuštění všech sportovních svazů v zemi, včetně národního olympijského výboru. I když jej poté alespoň administrativně obnovila, do nového vedení dosadila své zástupce.

MOV to později označil za nepřípustný zásah do autonomie výboru, pozastavil Iráku členství a pohrozil mu vyloučením z olympijských her.

Tyto hrozby nyní splnil. O definitivním rozhodnutí MOV dnes informoval generální sekretář Iráckého olympijského výboru Husajn Al Amídí.

Irácká vláda argumentovala tím, že výbor byl již rok neschopný fungování poté, co čtyři jeho členy unesli neznámí ozbrojenci. Podobný trest potkal také irácké fotbalisty, které FIFA vyškrtla ze všech svých soutěží, dokud se stav v tamním svazu nezmění.

Témata:  sport, olympijské, irák

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud