Na Hry s respirátorem | iSport.cz
28. července 2008 • 16:31

Na Hry s respirátorem

Autor: ČTK
Peking, olympijské hry
TOP VIDEA
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
Příbram - Sparta: První gól po návratu! Krejčí zužitkoval Karlssonův výborný centr, 1:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ani řada restriktivních opatření nedokázala uchránit Peking od smogu, který se na olympijské město dnes ráno opět snesl a komlikuje přípravu sportovců na závody.Američané i Japonci si přivezou respirátory proti všudypřítomnému prachu, Australané dokonce dostali od svého olympijského výboru svolení jednotlivé závody v případě nutnosti vzdát.

Japonci si prý přivezou asi 500 respirátorů, navíc rozhodně ne levných. "Nic co koupíte v supermarketu, jsou to masky používané v prašných továrnách a dalších průmyslových místech," citovala agentura SID jednoho z členů výpravy.

Podobně se vyzbrojí i Američané. "Povezeme o trošku sofistikovanější masky, než jaké se běžně používají při stavebních pracích," prohlásil mluvčí Amerického olympijského výboru Darryl Seibel.

Prý respirátory pořídili především pro uklidnění reprezentantů, kteří by se před závody neměli takovými věcmi zatěžovat. Při závodech ale Američané budou jen stěží chráněni. Respirátory si do Pekingu vezme i řada dalších výprav.

Australský olympijský výbor šel ještě dál a vydal pro všechny své sportovce doporučení, že pokud budou považovat znečištění za neúnosné, mají raději ze závodů odstoupit.

"Bude to jenom na sportovcích, mají v tom absolutní svobodu. Když nebudou chtít závodit, prosím. Budou-li se cítit nesví, nikdo na ně nebude tlačit.

Ale je to extrémně nepravděpodobné, vždyť někteří se na tento okamžik připravují i deset let," uvedl viceprezident výboru Peter Montgomery.

Témata:  sport, olympijské, hry, peking, smog

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud