5. srpna 2009 • 13:25

Na slavný dostih se hlásí kvůli krizi méně koní

Autor:
Dostihy
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Rosického sako, tanec s ježkem a žvýkačka, která nezaskočí LIGA NARUBY: Rosického sako, tanec s ježkem a žvýkačka, která nezaskočí
13. den na ZOH: Francouz jako Hašek, dejá vu z Nagana a noční můra Ester 13. den na ZOH: Francouz jako Hašek, dejá vu z Nagana a noční můra Ester
VŠECHNA VIDEA ZDE

Světová finanční krize se podepíše i na účasti v největším australském dostihu. Na letošní Melbourne Cup se totiž hlásí kvůli nedostatku financí méně zahraničních koní.Loni se do dostihu ve Flemingtonu přihlásilo rekordních 57 koní trénovaných mimo Austrálii, ale letos jich je pouze 39, i když dotace závodu vzrostla na 4,77 milionu dolarů. Slavný handicapový dostih na 3200 metrů se poběží první úterý v listopadu.

"Nejistá ekonomická situace ztěžuje trenérům a majitelům cestu do Austrálie," řekl manažer Leigh Jordon. Přihlášky na všechny závody klesly oproti loňskému roku z 297 na 230 zahraničních koní. "Je to dlouhá a drahá cesta, která se nemusí vůbec vyplatit," dodal.

Handicapy pro koně budou ohlášeny 2. září, první startovní listina bude známa o šest dnů později a o definitivní čtyřiadvacítce koní, která Melbourne Cup poběží, se rozhodne tři dny před dostihem.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, dostihy, Melbourne
 Klasická verze
Mobilní verze