Štěpánek překonal potápěčský rekord | iSport.cz
9. srpna 2007 • 00:00

Štěpánek překonal potápěčský rekord

Autor: ČTK
Martin Štěpánek
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český potápěč Martin Štěpánek vytvořil světový rekord v disciplíně zvané konstantní váha bez ploutví. Ponořil se v Rudém moři na jeden nádech do hloubky 83 metrů.Český potápěč Martin Štěpánek vytvořil světový rekord v disciplíně zvané konstantní váha bez ploutví. Třicetiletý rekordman se podle informací své oficiální internetové stránky ponořil v Rudém moři poblíž egyptského Dahabu na jeden nádech do hloubky 83 metrů a o jeden metr překonal dosavadní maximum Novozélanďana Williama Truebridgea. "Byl to náročný ponor. Jsem šťastný, že se to povedlo," komentoval dnes Štěpánek v televizi Nova svůj středeční výkon. V disciplíně konstantní váha klesá potápěč do hlubin pouze za pomoci vlastních sil, lano, podél něhož plave, slouží jen k jištění. Známý český freediver se chce pokusit ještě o stanovení nového rekordu v konstantní váze s pomocí monoploutve, zatím mu však situaci komplikuje počasí. Rekord drží Rakušan Herbert Nitsch, jenž se ponořil do hloubky 111 metrů.

Témata: 
Články odjinud


Články odjinud