Úvod závodu vyšel nejlépe Skandii | iSport.cz
26. prosince 2008 • 13:42

Úvod závodu vyšel nejlépe Skandii

Autor: ČTK
Velrybí mládě
TOP VIDEA
MOMENTY VÍKENDU: Klusáček začal výhrou, Drobného návrat do ligy a jubilant Krmenčík MOMENTY VÍKENDU: Klusáček začal výhrou, Drobného návrat do ligy a jubilant Krmenčík
Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1 Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Australská maxijachta Wild Oats XI bojuje na slavném závodu ze Sydney do Hobartu o rekordní čtvrtý triumf za sebou.Už krátce po dnešním startu ze zaplněného sydneyského přístavu potvrdil kapitán obhájců prvenství Mark Richards vysoké ambice třicetimetrové lodi, jejímž největším rivalem je podle očekávání vítězka z roku 2003 Skandia. Ta po deseti hodinách plavby vede.

Podle dosavadních propočtů, vycházejících z příznivého severního větru, by měla vítězná loď dorazit do Tasmánie v neděli ráno a atakovat dosavadní rekord závodu. Ten vytvořila Wild Oats při svém prvním triumfu před třemi lety, kdy posádka pod vedením Boba Oatleyho zdolala trať dlouhou 628 námořních mil (1163 kilometrů) za jeden den, 18 hodin, 40 minut a deset sekund.

Skandia, která v letech po svém vítězství ještě obsadila dvakrát třetí pozici, se loni po nadějném začátku propadla s poškozeným stěžněm z druhého místa hluboko dozadu. Za druhou Wild Oats se s nevelkým odstupem drží Ichi Ban, která už také dokázala doplout do Hobartu na druhém a třetím místě. Nejpomalejší ze stovky lodí je v cíli očekávána až v úterý odpoledne.

Témata:  sport, jachty, hobart
 
Články odjinud


Články odjinud