Dukla chce vyhrát Primátorky potřicáté v řadě | iSport.cz
3. června 2009 • 13:02

Dukla chce vyhrát Primátorky potřicáté v řadě

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Radost osmiveslice pražské Dukly na Primátorkách
TOP VIDEA
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
VŠECHNA VIDEA ZDE

Osmiveslice pražské Dukly bude v neděli útočit na jubilejní třicáté vítězství za sebou na veslařských Primátorkách. A téměř jistě také 96. ročník slavného pražského závodu ovládne, neboť je velkým favoritem."Je pravda, že bychom vyhrát měli, protože v Dukle jsou soustředění nejlepší čeští veslaři. Tím pádem, pokud se zde složí osma z nejlepších veslařů, nebo skoro nejlepších, tak by měla vyhrát," uvedl zkušený Václav Chalupa na dnešní tiskové konferenci v Praze.

Stoprocentně jistí si ale prý "Dukláci" být nemohou. "Vždy se obáváme, že se to nepodaří, protože nikdy nevíme, co se muže stát. Neznáme úplně soupeře, neznáme počasí a nevíme, jaká kdy přijde vlna od motoráků," uvedl Chalupa, který v této sezoně jinak startuje na dvojce bez kormidelníka s Jakubem Makovičkou.

Hlavním soupeřem elitní posádky Dukly by měla být kombinovaná loď armádního klubu, Smíchova a Berouna, do které usednou reprezentanti v lehké váze. "Třeba nás potrápí, protože jsou na tom velmi dobře. Věřím ale, že vyhrajeme a nedáme jim šanci," řekl Chalupa, vedle kterého do favorizované posádky usedne Jan Gruber, Milan Doleček, David Jirka, Makovička, Michal Horváth, Milan Bruncvík, Karel Neffe a kormidelníka bude Oldřich Hejdušek. Hlavní součástí sestavy tak bude úspěšná "čtyřka bez", která skončila o víkendu druhá na Světovém poháru ve Španělsku.

Původně měl být závod pro osmu přípravou na nadcházející Světový pohár v Mnichově, kam se vedení českého veslování chystalo posádku vyslat. Momentálně však není jisté, zda se tak stane. I proto, že skifař Ondřej Synek, jenž měl být klíčovou postavou osmiveslice, se rozhodl v Německu startovat ve své hlavní disciplíně.

Letošní ročník závodu se bude muset obejít bez zahraniční účasti, stejně jako ve většině minulých let. Naposledy měla Dukla silnou konkurenci v roce 2007, kdy v ostře sledovaném souboji porazila reprezentační loď Německa. "V letošním roce jsme si stanovili jako hlavní prioritu popularizaci závodu směrem k divákům tady v Čechách," vysvětlil předseda Českého veslařského svazu Jiří Kejval.

Druhým důvodem je fakt, že například zámořské reprezentace přiletí do Evropy až na druhý podnik SP v Mnichově, který se uskuteční až po Primátorkách. "To nám udělalo trochu čáru přes rozpočet. Navíc je po olympiádě a osmiveslice jako velké posádky se po ní vždy rozpadnou. Teď je pro ně rok nula a například Němci, kteří slibovali, že přijedou a udělají revanš za předloňskou prohru, se omluvili, že ještě neví, kdo v ní bude sedět," uvedl Kejval.

Akce, kterou v letošní sezoně pořádají pražští Bohemians, se uskuteční v sobotu a v neděli, kdy jsou na programu finálové jízdy. Hlavní blok začne v 10:15, osmiveslice se na trati se zatáčkou pod Vyšehradem představí od 12:00. Cíl je stejně jako před rokem na pravém břehu Vltavy.

Díky spolupráci s novým marketingovým partnerem mají Primátorky více doprovodných akcí. Již od minulého týdne "běží" promo v obchodním centru Chodov, kde se uskuteční ve čtvrtek odpoledne i autogramiáda Chalupy a Miroslavy Knapkové, v sobotu večer je na programu noční promenáda osvětlených osmiveslic mezi Mánesem a Novotného lávkou.

Vstoupit do diskuse
0
Související články

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud