Vernerovi k postupu nestačil ani český rekord | iSport.cz
10. prosince 2009 • 12:20

Vernerovi k postupu nestačil ani český rekord

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Martin Verner na šampionátu
TOP VIDEA
iSport podcast: Je Hoftych kouč pro velký klub? Bude Liberec ještě silnější než letos?
Všech 68 gólů Plzně. Připomeňte si, jak pálili Krmenčík nebo Beauguel
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ani český rekord nestačil plavci Martinu Vernerovi k postupu do semifinále mistrovství Evropy v krátkém bazénu v Istanbulu. Na padesátce volným způsobem dnes zaplaval čas 22,02 sekundy a postup mu unikl o čtyři setiny.Národní maximum na 50 metrů prsa stačilo naopak Petře Chocové, která se představí v odpoledním semifinále a případném večerním finále.

Verner překonal dosavadní maximum Martina Šlechty, jenž byl rovněž vyřazen už v rozplavbách, o 12 setin. Chocová ukrojila z vlastního rekordu 26 setin, její nové maximum má nyní hodnotu 30,89 sekundy.

V poslední disciplíně, polohové štafetě, vylepšil o dvě setiny český rekord také první člen kvarteta Martin Baďura, jenž padesátimetrový znakařský úsek zaplaval v čase 24,88. Celkově však Češi skončili jedenáctí a ve finále startovat nebudou.

Do dvacetičlenného semifinále se zato probojovaly na stometrové trati znakařky Simona Baumrtová a Petra Klosová. Odpoledne se v istanbulském bazénu objeví i motýlkáři Michal Rubáček s Janem Šeflem.

Překvapení se hned na úvod čtyřdenního šampionátu zrodilo na úkor světového rekordmana Arkadije Vjatčanina. Ten si ve své rozplavbě na znakařské dvoustovce v klidu doplaval pro vítězství, celkově však skončil až třetí. A jelikož oba jeho přemožitelé byli rovněž Rusové, byl kvůli limitu pro postupující z jedné země vyřazen.

O první světový rekord se postarala ruská polohová štafeta na 4x50 metrů, která ubrala z dosavadního výkonu Italů z loňského roku 83 setin a její finišman dohmátl v čase 1:32,08. Evropský rekord vylepšil Maďar Daniel Gyurta, jenž dosáhl na trati 100 m prsa času 56,89 sekundy.

Evropský šampionát je posledním, kde mohou plavci využívat celotělových plavek. Ty stály za zlepšením stovek světových a evropských rekordů v posledních dvou letech.

Témata:  sport, plavání, verner
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud