10. července 2011 • 23:12

Volejbalisté Ruska vyhráli Evropskou ligu

Autor:
Volejbalisté Ruska vyhráli Evropskou ligu
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Slavia 3:3. Dramatické derby, hosté srovnali z 0:3 CELÝ SESTŘIH: Sparta - Slavia 3:3. Dramatické derby, hosté srovnali z 0:3
Rozhodčí od videa při derby Sparta - Slavia: Všechny situace byly jasné Rozhodčí od videa při derby Sparta - Slavia: Všechny situace byly jasné
VŠECHNA VIDEA ZDE

Volejbalisté Ruska vyhráli po devíti letech Světovou ligu a v září na mistrovství Evropy budou svou formu prokazovat na české půdě. V Karlových Varech budou posledním třetím soupeřem domácích reprezentantů v základní skupině. Ve finále Světové ligy dnes Rusové porazili devítinásobné vítěze z Brazílie po pětisetové bitvě.Rusové už v pátek zdolali brazilské mistry světa ve skupině 3:0 a dnes je pokořili v Gdaňsku podruhé. V bitvě dvou volejbalových gigantů začal tým kolem smečaře Giby lépe, získal první set, jenže Rusové pak další dva a Brazilci pod tlakem kupili chyby.

V klíčové pasáži páté sady dvakrát chybovali na bloku a nechali soupeře odskočit na rozdíl dvou bodů (7:5). Ruští hráči pak už nezadržitelně mířili za trofejí i prémií milion dolarů.

Bronzové medaile vybojovali domácí Poláci po výhře 3:0 nad Argentinou. Rusové a Brazilci se ve finále prestižní soutěže utkali už popáté, loni v argentinské Cordóbě evropský tým prohrál 1:3.

Finále:

Rusko - Brazílie 3:2 (-23, 25, 23, -21, 11),

o 3. místo:

Polsko - Argentina 3:0 (18, 23, 22).

 

 

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze