17. července 2007 • 00:00

Volejbalistky nestačily na Italky

Volejbalová extraliga
Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola
Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři

Volejbalovým reprezentantkám se nepodařil vstup do turnaje v Alassiu. S domácím týmem neuhrály ani jeden set a do dalšího utkání proti Německu mají o čem přemýšlet.

České volejbalové reprezentantky zahájily hladkou porážkou od domácích Italek kvalitně obsazený turnaj v Alassiu. V rámci přípravy na zářijové mistrovství Evropy podlehly mistryním světa z roku 2002 a obhájkyním evropského stříbra 0:3. Svěřenky Táni Krempaské nebyly pořadatelskému celku ani v jednom setu rovnocenným soupeřem. Ve druhém utkání český tým nastoupí ve středu od 18:00 proti Německu, ve čtvrtek přijde na řadu Turecko a pak ještě dva zápasy o konečné umístění. Trenérka Krempaská zahájila první část přípravy na šampionát s 15 hráčkami v minulém týdnu v Hradci nad Moravicí, do Itálie jich odjelo dvanáct. Turnaje se účastní jádro družstva, se kterým se počítá pro ME, doplněné o mladé hráčky.

Výsledky: Itálie - Česká republika 3:0 (16, 17, 14), Německo - Turecko 3:1 (18, -19, 18, 21).