18. července 2007 • 00:00

Volejbalistkám nevyšel závěr

Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Byly tak blízko cennému vítězství, ale v koncovce zklamaly. Českým volejbalistkám nestačilo ani vedení 14:11 v pátém setu a po napínavém souboji podlehly Němkám.

České volejbalistky sahaly ve svém druhém zápase na výborně obsazeném turnaji v Itálii po vítězství, ale Němkám po obrovské bitvě v pěti setech podlehly. Svěřenkyně trenérky Táni Krempaské v přípravě na zářijové mistrovství Evropy vedly 2:1 a v tie-breaku měly tři mečboly, ale nakonec prohrály 14:16. "Holky hrály skvělý zápas. Nevyšla nám koncovka pátého setu, kdy jsme vedly 14:11, ale i tak si zaslouží pochvalu za bojovný kolektivní výkon. Po týdenní kondiční přípravě je to super," řekla Krempaská spolupracovníkovi ČTK. Češky po úterní prohře s bývalými mistryněmi světa Italkami mají na kontě dvě porážky, ve čtvrtek od 18:00 se utkají s třetím špičkovým evropským týmem Tureckem. Poté se bude hrát semifinále a v sobotu turnaj uzavřou zápasy o umístění. V italském Alassiu Krempaská využívá jádro družstva, se kterým se počítá pro ME, a tým doplnila o mladé hráčky. V úvodním duelu s Itálií poslala do hry kompletní dvanáctku ve složení Havelková, Kallistová, Jamborová, Horká, Spalová, Šimánková, Šenková, Matuszková, Plchotová, Jelínková, Havlíčková a libero Tomanová. Výsledek:
Česká republika - Německo 2:3 (-22, 20, 28, -18, -14)