Volejbalistky Ostravy stále stoprocentní | iSport.cz
4. října 2008 • 21:06

Volejbalistky Ostravy stále stoprocentní

Tereza Tobiášová
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
Příbram - Sparta: První gól po návratu! Krejčí zužitkoval Karlssonův výborný centr, 1:2

Ostravské volejbalistky vedou tabulku extraligy s plným počtem šesti bodů ze tří zápasů. Dnes porazily v domácím prostředí Slavii Praha 3:1.

V pražském derby byl podle očekávání lepší obhájce titulu Olymp, který stejným poměrem setů vyhrál nad Tatranem Střešovice.

Průběh prvního setu napovídal, že slávistky sehrají v Ostravě vyrovnané utkání. Ani jeden ze soupeřů se nedostal do výrazného bodového úniku a hráčky Mittalu strhly vítězství na svou stranu až v koncovce. Druhý set byl ovšem pro domácí volejbalistky studenou sprchou - Slavia jej získala na svou stranu rozdílem třídy, především díky řadě ostravských chyb.

Domácí celek se však v třetím setu dokázal vrátit do hry, vytvořil si mírnou převahu a získal sadu pro sebe. Do čtvrtého setu vstoupily sice úspěšněji Pražanky, ale domácí hráčky jejich náskok brzy zlikvidovaly.

Olympu dlouho trvalo, než se dostal do správné provozní teploty, Střešovice statečně držely krok až do stavu 22:22. Druhý set byl jednoznačnou záležitostí Olympu a vše nasvědčovalo rychlému konci i v třetím dějství: Olymp vedl 17:11, přesto vlastními chybami sadu ještě ztratil. Ve čtvrtém setu se ale obhájkyně titulu znovu zkoncentrovaly a zápas dovedly k očekávanému vítězství.

Olymp Praha - Střešovice 3:1 (22, 13, -24, 20)
Rozhodčí: Vojtíšek, Fink. Čas: 94 min. Diváci: 150.

Přerov - Frýdek-Místek 3:0 (22, 23, 20)

Rozhodčí: Dočkal, Gall. Čas: 85 min. Diváci: 200.

Ostrava - Slavia Praha 3:1 (23, -19, 22, 19)

Rozhodčí: Dvořák, Blažek. Čas: 103 min. Diváci: 220.

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.