6. října 2008 • 20:21

Volejbalistky Prostějova vyhrály v Brně

Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Volejbalistky Prostějova vyhrály dohrávku 3. extraligového kola v Brně 3:2 a domácímu Královu Poli připravily první porážku v sezoně. V téměř dvouhodinové bitvě dokázaly Brňanky dvakrát vyrovnat, závěrečnou zkrácenou hru ale zvládl lépe Prostějov.

Na jeho lavičce se v prestižním duelu radoval z výhry dlouholetý úspěšný kouč královopolského volejbalu Miroslav Čada, který s Brnem získal před květnovým odchodem pět titulů.

Favorizovaný celek z Hané se díky stoprocentnímu bodovému zisku posunul do čela tabulky, ve kterém má o jeden prohraný set na kontě méně než stejně úspěšná Ostrava.

Brněnské volejbalistky doplatily na vlastní chyby v koncovce prvního setu a výpadek na přihrávce ve třetím. Hned v úvodu pátého setu znovu po vlastních chybách na přihrávce nechaly soupeřky utéct na rozdíl 3:8 a prostějovské družstvo, které se vypořádalo i se zraněním blokařky Tomašekové, si náskok nenechalo vzít.

"Na začátek sezony obě družstva předváděla kvalitní volejbal. Na naší straně byla lepší přihrávka, soupeř lépe útočil," uvedl Čada. Trenér Brna Ondřej Marek litoval několika promarněných šancí na zvrat. "Zaváhali jsme už v prvním setu, kdy jsme promarnili náskok v koncovce, poté jsme nevyužili zranění Tomašekové a v úvodu tie-breaku jsme nechali soupeře odskočit. Problém nám dělal hlavně servis Bramborové," uvedl domácí kouč.