25. března 2009 • 16:29

Řekové míří na volejbal do Prahy

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Po Naganu jsme zaspali. Teď je načase se vrátit. Vlasák a Marha řeší, co dál po zlatu
SESTŘIH: Česko - Švýcarsko 2:0. ZLATÁ domácí pohádka! Rozhodl Pastrňák
VŠECHNA VIDEA ZDE

Řecký klub Iraklis Soluň bude mít největší podporu fanoušků při Final Four volejbalové Ligy mistrů, které se uskuteční 4. a 5. dubna v pražské O2 Areně.  Z Řecka se čekají zhruba tři tisícovky diváků.Zahraniční příznivci volejbalu přijedou podpořit i italské celky Macerata a Trento, nejméně fanoušků bude mít podle všeho ruská Iskra Odincovo.

"Z Itálie očekáváme 1000 až 1200 fanoušků, z Ruska jsou to zatím jen nějaké dvě stovky," upřesnil Lébl. K dispozici ještě budou čtyři tisícovky vstupenek v cenách od 250 korun na sobotní semifinálový program a 350 korun na nedělní vyvrcholení nejdůležitější evropské klubové soutěže.

"Příští týden se uvolní všechny blokace, takže čeští fanoušci ještě budou mít šanci si lístky koupit," řekl šéf svazu. Pro české publikum bude hlavním lákadlem start jeho syna, blokaře Maceraty Martina Lébla. Ten se na finálový turnaj v Praze těší. "Je jen málo možností jak se představit českému publiku. Jsem hrozně vděčný za to, že tu šanci mám," uvedl v telefonickém rozhovoru z Itálie.

Před bojem o triumf v Lize mistrů ho čekají ještě první dva zápasy prvního kola play off italské ligy s Trevisem. Podle pravidel evropské organizace CEV se musejí v semifinále utkat celky z jedné země, pokud tam postoupí, takže Macerata bude v Praze hrát s největším domácím rivalem Trentem.

"Známe se velmi dobře, takže o překvapení tam bude nouze. Trento je silný tým, šance jsou padesát na padesát, je to naprosto otevřené. Předpokládáme, že to bude bitva na pět setů," komentoval Lébl kvality soupeře. Pořadatelům zkomplikovala situaci návštěva amerického prezidenta Baracka Obamy, který právě ve dnech volejbalového Final Four přijede do české metropole na summit Evropské unie.

Kvůli obavám z dopravních omezení způsobených bezpečnostními opatřeními museli změnit oficiální hotel pro účastníky turnaje a připravují se na možné komplikace při dopravě týmů z letiště.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud