Češky na Američanky nestačily a hladce padly

České volejbalistky na favorita nestačily
PRVNÍ DOJMY: Extáze v Edenu. Slávisté i v nejhorší půlhodině v LM tlačili Barcelonu ke zdi PRVNÍ DOJMY: Extáze v Edenu. Slávisté i v nejhorší půlhodině v LM tlačili Barcelonu ke zdi
Souček patří mezi nejlepší v Evropě. Takový hráč se rodí jednou za 10 let, chválí Trpišovský Souček patří mezi nejlepší v Evropě. Takový hráč se rodí jednou za 10 let, chválí Trpišovský

Volejbalistky vstoupily do čtvrtfinálové skupiny mistrovství světa v Japonsku prohrou. Tým Jiřího Šillera dnes v Nagoji podlehl Američankám hladce 0:3.

Vítězky letošní Grand Prix Američanky byly v utkání výrazně lepší v útoku, jehož úspěšnost dosáhla skoro padesáti procent. Češkám se ve srovnání s duely v základní skupině nepovedlo soupeřky zastavit na bloku a smečařky se neprosadily přes vysokou americkou obranu.

"Američanky hrály výborně a kompaktně a naše obrana nebyla tak dobrá," řekl po utkání trenér Šiller. "Byl to pro nás těžký zápas, protože Američanky jsou velké a skáčou vysoko. Ukázaly nám svoji sílu a hrály krásný volejbal," řekla kapitánka Ivana Plchotová.

Ve všech sadách Američanky téměř nekazily a Češky nemohly chytit rytmus hry. Přesto se nadějně vyvíjel druhý set. Volejbalistky po zlepšené obraně i útoku vedly 17:15, ale náskok neudržely. V koncovce se opět prosadily zkušenější a razantnější americké hráčky.

Američanky, jeden z favoritů na titul, měly utkání pevně pod kontrolou a zápas vyhrály za hodinu a dvanáct minut.V neděli se Češky utkají s Němkami, po dni volna pak s relativně příjemnější, avšak neznámou dvojicí Kuba, Thajsko.

Dva nejlepší celky budou hrát o medaile, další čtyři rovněž v Tokiu o umístění.