Vyléčená Soukalová zase létala, Vítková s virózou půjde na hranu | iSport.cz
Ivo Pospíšil
14. března 2014 • 10:15

Vyléčená Soukalová zase létala, Vítková s virózou půjde na hranu

Gabriela Soukalová na trati sprintu SP ve finském Kontiolahti. Česká biatlonistka předvedla pátý nejrychlejší běh
TOP VIDEA
Mountfield HK - Třinec: Za tenhle nafilmovaný pád dostal Smoleňák pokutu Mountfield HK - Třinec: Za tenhle nafilmovaný pád dostal Smoleňák pokutu
Moje reprezentační 11: Čtyři změny a víc slávistů, říká redaktor iSport TV Vait Moje reprezentační 11: Čtyři změny a víc slávistů, říká redaktor iSport TV Vait
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zánět průdušek? Historie. A i když ho ještě ze sebe minulý týden dostávala antibiotiky, nyní česká biatlonistka Gabriela Soukalová na lyžích zase létala. Při sprintu Světového poháru v Kontiolahti překvapila pátým nejrychlejším běžeckým časem a dojela na sedmém místě „Nečekal jsem to,“ přiznal trenér Ondřej Rybář. Kdyby neudělala jednu střeleckou chybu, mohla skončit na stupních vítězů.Sprint v Kontiolahti přinesl dvojnásobné české dámské obsazení v první desítce. Šesté místo Veronika Vítková, sedmé místo Gabriela Soukalová. A v obou případech šlo o příjemné překvapení.

Vždyť první z nich stále trápí viróza a druhá ještě minulý týden dobírala kvůli zánětu průdušek antibiotika. „Nečekal jsem to,“ přiznal k sedmé příčce Soukalové její trenér Ondřej Rybář.

Nebýt jedné rány vedle při položce vleže, mohla být dokonce na bedně.

„Samozřejmě ránu vleže, kterou nedala, trochu předržela. Po nemoci jsou různá očekávání, ale i velké otazníky z toho, jak to dopadne. Pokud pominu uvedenou drobnost, tak to bylo v jejím podání hodně dobré,“ pochvaloval si Rybář.

Soukalová tak po absenci v Pokljuce vylétla ve Světovém poháru zase o něco výš. Rovnou na průběžné páté místo. A v desítce se drží i její krajanka Veronika Vítková, která po bezchybné střelbě dojela v Kontiolahti o příčku před Soukalovou.

Navzdory tomu, že se stále nedostala z lehkého nachlazení.

„Opravdu blbě se mi dýchalo, byla jsem strašně zahleněná,“ říkala sice po závodě, na druhou stranu si pochvalovala, že ji netrápily vysoké teploty.  „Za to jsem ráda. Závodit můžu,“ oddechla si a počítá s tím, že by v dalším sobotním sprintu neměla chybět.

„Dokud nebude mít Verča horečku, zkusí ty závody dojet. Vidina konečného umístění v top 10 je silná. Zkusíme jít na hranu,“ dodal i její trenér Jindřich Šikola.

 
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud