6. prosince 2008 • 15:57

Moan vyhrál až v závěrečném spurtu

Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Třetí závod Světového poháru v severské kombinaci v norském Trondheimu vyhrál domácí lyžař Magnus Moan. Nejlepší z českých reprezentantů byl tentokrát Miroslav Dvořák, jenž obsadil 14. místo a poprvé v sezoně bodoval.

Moan byl nejrychlejší ve spurtu skupinky sdruženářů v cílové rovince. Po deseti kilometrech běhu porazil o sedm desetin sekundy Francouze Jasona Lamyho Chappuise.

Pětadvacetiletý rodák z Lillehammeru, který v Trondheimu žije, byl přitom po skoku až dvacátý. Na vítěze úvodní části Rakušana Davida Zaunera ztrácel minutu a pět sekund.

Druhý byl po skoku s minimálním odstupem lídr Světového poháru Fin Anssi Koivuranta. Nakonec doběhl třetí se ztrátou 1,5 sekundy na Moana a upevnil si vedení v průběžném pořadí seriálu.

Dvořák byl v polovině závodu třináctý. O jedno místo si v běhu pohoršil i Pavel Churavý, který skončil dvacátý. Z šesté pozice v celkovém hodnocení klesl na jedenáctou příčku.

Výsledky:
1. Moan (Nor.) 24:49,6, 2. Lamy Chappuis (Fr.) -0,7, 3. Koivuranta (Fin.) -1,5, 4. Demong (USA) -2,2, 5. Ackermann -3,0, 6. Frenzel (oba Něm.) -4,2, 7. Braud (Fr.) -11,4, 8. Gruber (Rak.) -15,3, 9. Kircheisen (Něm.) -18,1, 10. Bieler (Rak.) -22,2, ...14. Dvořák -42,2, 20. Churavý -1:11,1, 44. Slavík -2:44,1, 46. Vodseďálek (všichni ČR) -3:14,5.

Průběžné pořadí SP (po 3 z 24 závodů): 1. Koivuranta 220, 2. Ryynänen (Fin.) 174, 3. Ackermann 167, 4. Moan 156, 5. Lamy Chappuis 123, 6. Takahaši (Jap.) 109, ... 11. Churavý 75, 23. Slavík 37, 28. Dvořák 18.