9. ledna 2009 • 19:23

Sprint biatlonistek vyhrála Jurjevová

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Mistryně světa Jekatěrina Jurjevová vyhrála v Oberhofu dnešní sprint Světového poháru v biatlonu. V cíli závodu na 7,5 kilometru měla minimální náskok 2,4 sekundy před Němkou Andreou Henkelovou, třetí skončila Helena Jonssonová ze Švédska.

Jurjevová profitovala ze skvělého běhu, dokázala totiž zvítězit, i když z elitní pětice jako jediná musela na trestné kolo za chybu na střelnici.

I osmé místo stačilo další ruské biatlonistce Světlaně Slepcovové k udržení průběžného vedení v celkové klasifikaci SP. Pětadvacetiletá Jurjevová se po premiérovém vítězství v sezoně posunula na druhou pozici a náskok krajanky snížila na 24 bodů.

Kvarteto českých reprezentantek skončilo v poli poražených. V sobotu mají sprint na 10 km na programu muži.