AKTUALIZOVÁNO - Týden po těžkém zranění rakouského lyžaře Hanse Gruggera skončil nebezpečným pádem i dnešní trénink sjezdařů v Chamonix. Na sjezdovce La Verte upadl na hlavu a záda ve vysoké rychlosti jeho krajan Mario Scheiber a přivodil si fraktury pravé klíční kosti, nosu a vedlejší dutiny nosní.
Přímo na trati byl sedmadvacetiletý Scheiber zhruba tři minuty v bezvědomí. Ještě před převozem vrtulníkem do nemocnice Sallanches už ale reagoval na podněty, dobře se orientoval a poznal známé tváře.
Obavy z těžkého poranění hlavy nebo krvácení do mozku se při vyšetření počítačovou tomografií nepotvrdily.
"Páteř, lebka, stejně jako ruce a nohy jsou v pořádku," oznámil lékař rakouského týmu Martin Gruber. Scheiber podle něj zůstane v nemocnici přes noc na pozorování.
Grugger minulý týden dopadl mnohem hůř. Při pádu na obávané sjezdovce v Kitzbühelu si přivodil zranění hlavy, žeber a plic. Po dlouhé operaci byl v innsbrucké nemocnici udržován v umělém spánku.
Nyní je podle posledních informací postupně probouzen a tento proces probíhá bez komplikací.
Na start tréninku v Chamonix se postavili i tři čeští lyžaři, nejlépe z nich si vedl Ondřej Bank, který skončil se ztrátou necelých dvou vteřin na pěkném dvacátém místě.
Trénink sjezdu mužů SP ve sjezdovém lyžování v Chamonix:
1. Kröll 2:02,53, 2. Streitberger (oba Rak.) -0,04, 3. Innerhofer (It.) -0,10, ...20. Bank -1,55, 67. Vráblík -8,93, 68. Syrovatka -10,50, 69. Krýzl (všichni ČR).