5. února 2012 • 13:41

1
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč vyhrál po dramatickém finiši už pošesté König Ludwig Lauf a osamostatnil se v čele seriálu FIS Marathon Cupu. Po 50 kilometrech klasickou technikou po dramatickém finiši porazil na cílové čáře o pouhou desetinu sekundy Jerryho Ahrlina ze Švédska a oplatil mu loňskou těsnou porážku.

O dalších 1,2 sekundy zpět doběhl třetí Nor Jörgen Aukland, s nímž Řezáč dosud společně vedl seriál Ski Classics.

Osmatřicetiletý český běžec má v této sezoně výbornou formu. Nejprve vyhrál na začátku ledna Jizerskou padesátku, v minulém závodu Marcialonga v Itálii byl třetí.

König Ludwig Lauf patří mezi jeho oblíbené tratě: v Bavorsku vyhrál třikrát v řadě v letech 2004 až 2006 a celkově pošesté. Loni právě s Ahrlinem stejným rozdílem o jedinou desetinu prohrál.

Mezi ženami byla nejrychlejší Švédka Susanne Nyströmová před krajankou Jenny Hanssonovou a Švýcarkou Serainou Bonerovou.