12. listopadu 2008 • 13:51

Joubert zahájí svoji sezonu

Autor:
Brian Joubert
TOP VIDEA
LIGOVÉ STŘIHY: Slavii bránil těžký terén, Sparta musí bavit, říká Střihavka LIGOVÉ STŘIHY: Slavii bránil těžký terén, Sparta musí bavit, říká Střihavka
SESTŘIH: Frankfurt - Lipsko 2:1. Eintracht otočil během čtyř minut SESTŘIH: Frankfurt - Lipsko 2:1. Eintracht otočil během čtyř minut
VŠECHNA VIDEA ZDE

Francouzský krasobruslař Brian Joubert o víkendu vstoupí do nové sezony. Úřadující vicemistr světa a největší soupeř českého reprezentanta Tomáše Vernera na evropské scéně bude o víkendu startovat na závodě GP v Paříži.Loni se z tamní Trofeje Erika Bomparda musel na poslední chvíli odhlásit kvůli viróze, takže letos se na vystoupení před domácím publikem mimořádně těší.

"Je to téměř největší cíl sezony. Musím tady vyhrát, chci znovu zažít ten pocit štěstí jako v roce 2006, kdy jsem v Paříži triumfoval," řekl mistr světa z roku 2007 agentuře AFP. V rodné Francii bude pod větším tlakem, ale diváci mu mohou pomoci. "Publikum doma závodníka podporuje, ať už to jde dobře nebo špatně," poznamenal.

Druhý start v Grand Prix čeká Jouberta hned příští týden v Moskvě, kde se utká i s úřadujícím evropským šampionem Vernerem. Před dvěma lety tam nadchl publikum třemi čtvernými skoky ve volné jízdě, ale tentokrát nic takového nechystá. "Letošní program je postavený na dva různé čtveráky a dva trojité axely," uvedl.

Po dvou titulech z roku 2007 letos na evropském ani světovém šampionátu na nejvyšší stupínek nevystoupil. Pokaždé si však odvezl medaili a to je jeho cíl i pro velké světové akce v příštím roce. "Chci na stupně vítězů, ale nechci se v této sezoně vydat na sto procent. Chci si něco nechat v zásobě pro olympiádu," dodal.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>
Klasická verze
Mobilní verze