Sáblíková už trénuje na další sezonu | iSport.cz
19. května 2009 • 12:42

Sáblíková už trénuje na další sezonu

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Martina Sáblíková
TOP VIDEA
Prymula hrozí omezeními. Zavře hokej krám? Na fotbale možná limit 3 000
Plzeň se v Ondráškovi trefila, říká redaktor Sportu. Sedne i do kabiny
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejlepší česká rychlobruslařka Martina Sáblíková se sice již pozvolna začíná připravovat na nadcházející olympijskou sezonu, hlavní náplní těchto dní však pro ni není sport, ale škola. Ale už stihla soustředění v Itálii.Čtyřnásobná mistryně světa úspěšně ukončila čtvrtý ročník na sportovním gymnáziu Vincenta Makovského v Novém Městě na Moravě a chystá se na červnovou maturitu.

I přesto však rychlobruslařka, které bude příští týden 22 let, už trénuje na příští náročnou sezonu. Až do neděle se společně s dalšími členy NowiS týmu připravovala osm dní v Itálii. "Byla to klasická letní příprava. Jezdili jsme na kole, kolečkových bruslích, běhali. Odjeli jsme z Čech i proto, abychom se mohli v klidu soustředit na přípravu," řekl ČTK trenér Petr Novák.

Foto Jaroslav Legner SPORT


Zkušený kouč Sáblíkové a spol. na léto naplánoval tradiční program. Stejně jako v minulosti se představí v cyklistických závodech a pokusí se kvalifikovat do časovky na mistrovství Evropy do 23 let, čeká ji "ozdravný" pobyt u moře a také závody na kolečkových bruslích.

"Uvažujeme, že se představí na půlmaratonu v Plzni, maratonu v Brně a zřejmě i na červnovém Světovém poháru v Ostravě," uvedl Novák.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud