Špindlerův Mlýn bude hostit SP sjezdařek | iSport.cz
22. května 2009 • 16:12

Špindlerův Mlýn bude hostit SP sjezdařek

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Lindsey Vonnová
TOP VIDEA
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
Příbram - Sparta: První gól po návratu! Krejčí zužitkoval Karlssonův výborný centr, 1:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO - Do Špindlerova Mlýna se potřetí vrátí závody Světového poháru v alpském lyžování žen. Kalendářní zasedání mezinárodní federace FIS dnes potvrdilo, že v roce 2011 bude krkonošské středisko hostit slalom a obří slalom žen.V nadcházející sezoně uspořádá Česká republika tři závody Světového poháru v klasickém lyžování. Severská kombinace a skok mají přidělený termín 12. a 13. prosince v Harrachově, Praha bude 4. ledna 2010 dějištěm sprinterského závodu Tour de Ski.

V kalendáři však chybí Zlatá lyže v Nové Městě na Moravě, která vypadla nejen z Tour de Ski, ale i ze Světového poháru. "Seriál Tour de Ski zůstal podle posledního návrhu v nezměněné podobě v pořadí Oberhof, Praha, Cortina, Toblach a Val di Fiemme. Vzhledem k nadcházejícím olympijským hrám ale zazněly připomínky ke skladbě náročného programu jednotlivých závodů. Proto ještě musí návrh projít velkou radou a definitivní potvrzení padne až na podzimním zasedání FIS v Curychu," řekl ČTK šéf běžeckého úseku Svazu lyžařů ČR Petr Honzl.

Nové Město se ještě pokoušelo získat Světový pohár na leden. "Jednali jsme o tom s prezidentem FIS Kasperem. Ale pro nadcházející sezonu tuto možnost nevidím vzhledem k olympijským hrám příliš reálně," dodal Honzl, který je předsedou organizačního výboru Zlaté lyže.

Ve Špindlerově Mlýně budou Šárka Záhrobská a její soupeřky závodit za dva roky v pátek 11. března a o den později. "Je to předposlední závod sezony, navazuje na něj už jen finále Světového poháru ve švýcarském Lenzerheide. V tuto dobu bývá ve Špindlu krásné počasí se spoustou sněhu i jarního sluníčka, takže se máme na co těšit," uvedl ze zasedání v chorvatské Dubrovníku viceprezident organizačního výboru Aleš Krýzl. Světový pohár ve Špindlerově Mlýně se pojede krátce po mistrovství světa v Garmisch-Partenkirchenu.

Špindlerův Mlýn pořádal závody elitního seriálu žen poprvé v prosinci 2005 a znovu loni v lednu. Premiéra Světového poháru v Krkonoších se měla původně konat už v roce 2003, ale tehdy překazil plány organizátorů nedostatek sněhu.

Březnový termín byl zvolen kvůli lepším sněhovým podmínkám a menšímu návalu turistů. Účastníci závodů a diváci tak nebudou mít ani problémy s dopravou jako v týdnu po Silvestru.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud