Březina skončil čtvrtý, na finále nedosáhl

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

AKTUALIZOVÁNO - Krasobruslař Michal Březina obsadil na Kanadské brusli čtvrté místo a v součtu se třetí příčkou z listopadového závodu v Naganu mu to na postup mezi šestici finalistů seriálu nestačilo.

Březina se v konečném hodnocení bodově dotáhl na krajana Tomáše Vernera, který byl před závěrečným dílem pátý. Oba nakonec zůstali těsně "pod čarou" a pro tokijské finále na ně zbyla role náhradníků.

Před oba reprezentanty se v Kitcheneru dostali vítězný Američan Jeremy Abbott a druhý v pořadí Daisuke Takahaši z Japonska. Před Březinou se v Kanadské brusli umístil ještě Francouz Alban Preaubert.Březina byl po krátkém programu pátý a předvedl i pátou nejlepší volnou jízdu.

O jednu pozici v konečném pořadí se posunul díky výpadku Kazacha Denise Tena, který ztratil průběžnou třetí příčku, a jen o sedm setin se ubránil útoku italského bruslaře Samuela Contestiho.I ve svém druhém startu v GP se Březina dostal v součtu přes 200 bodů, což se například Vernerovi před týdnem v USA nepodařilo.

Za svým maximem z Nagana ale česká dvojka zaostala o 15 bodů.V kategorii žen se z vítězství radovala domácí Joanie Rochetteová, která za sebou nechala soupeřky o téměř dvacet bodů a zajistila si postup do finále GP.

Sportovním dvojicím vládli Němci Aliona Savchenková a Robin Szolkowy, soutěž tanečních párů vyhráli Tessa Virtueová a Scott Moir z Kanady.Finále Grand Prix se uskuteční v Tokiu 3. až 6. prosince.

Muži - konečné pořadí: 1. Abbott (USA) 232,99, 2. Takahaši (Jap.) 231,31, 3. Preaubert (Fr.) 212,28, 4. Březina (ČR) 202,32, 5. Contesti (It.) 202,25, 6. Chan (Kan.) 198,77.
Konečné pořadí GP (po 6 závodech): 1. Oda (Jap.) 30 b., 2. Lysacek (USA) 28, 3. Joubert (Fr.) 24, 4. Abbott 22, 5. Takahaši 22, 6. Weir (USA) 22, 7. Verner (ČR) 20, 8. Březina 20.