Pljuščenko: Bolest mě ničila. Chtěl jsem skončit | iSport.cz
29. prosince 2009 • 13:32

Pljuščenko: Bolest mě ničila. Chtěl jsem skončit

Jevgenij Pljuščenko
TOP VIDEA
10 gólů Jaromíra Jágra, kterými dostal Kladno do extraligy! 10 gólů Jaromíra Jágra, kterými dostal Kladno do extraligy!
Plekanec: Pro postup jsem se vrátil. Promluvil i o reprezentaci Plekanec: Pro postup jsem se vrátil. Promluvil i o reprezentaci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ačkoliv o Vánocích vyhrál Jevgenij Pljuščenko ve světovém rekordu osmý titul ruského šampiona v krasobruslení, ještě před dvěma týdny vážně uvažoval o tom, že ukončí kariéru. Na vině byly potíže s kolenem spojené s nesnesitelnými bolestmi. Olympijský vítěz a hlavní favorit únorových her ve Vancouveru to řekl listu Sovětskij sport.



Pljuščenko musel zhruba v polovině prosince vynechat několik dnů přípravy a dodnes řeší bolesti injekcemi. "V levém koleně došlo k mikroskopickému poškození vazu, existovalo i podezření na poničený meniskus. V jednu dobu jsem dva dny nemohl pořádně chodit. Už jsem se vnitřně smířil s tím, že všechna snaha o návrat na soutěžní led byla k ničemu," přiznal Pljuščenko, který se po triumfu v Turíně věnoval pouze exhibicím a letos se vrátil k závodům po třech a půl letech.

"Sláva bohu, že to potom odeznělo a před domácím šampionátem jsem mohl absolvovat pět plnohodnotných tréninků. Nemám už ale jinou volbu než se do olympiády připravovat a závodit pod injekcemi," dodal Pljuščenko.

Přes zdravotní komplikace Pljuščenko zajel v Moskvě nejštědřeji ohodnocený krátký program v historii (100,09 bodu) a i v celkovém součtu s volnou jízdou vytvořil nový světový rekord (271,59). Svůj výkon ale nepřeceňoval, prý na něj, ale i na jeho soupeře, byli rozhodčí příliš hodní.

"S krátkým programem jsem byl celkem spokojený, ale za volnou jízdu bych si dal horší trojku. Na 270 bodů jsem nezajel. S takovým bruslením bych nevyhrál olympiádu, dokonce ani mistrovství Evropy," řekl sebekriticky.

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud