Sdruženář Churavý opět skončil šestý

0
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz
SESTŘIH: Vancouver - Nashville 1:4. Hronkův tým tentokrát otočit nedokázal

Sdruženář Pavel Churavý obsadil i ve druhém závodě Světového poháru v Oberhofu šesté místo. Český reprezentant se dokonce několik desítek minut radoval z páté příčky, což by pro něj znamenalo nejlepší výsledek v této olympijské sezoně.

Jury ale uznala protest německé výpravy proti diskvalifikaci německého soupeře Erika Frenzela, který proběhl cílem sekundu před Churavým, ale byl původně vyřazen z výsledků kvůli "ulitému" startu.

"Parádní víkend, super, jsem z toho nadšený," řekl Churavý ČTK v telefonickém rozhovoru. Byl přesvědčen, že měl být ale pátý kvůli Frenzelovu předčasnému startu.

"Ukazovali to v televizi a prý ulil, takže moc tomu nerozumím. Asi to nějak uhádali," komentoval spornou situaci. "Dojel jsem sice šestý, ale pak jsem si skutečně myslel, že to bude páté místo, ale bohužel," uvedl.

Závod vyhrál přesvědčivě Američan Johnny Spillane. Při prvním triumfu v kariéře v SP měl někdejší mistr světa půlminutový náskok před Felixem Gottwaldem z Rakouska, který byl druhý i v sobotu.

Třetí skončil domácí sdruženář Björn Kircheisen a před Churavým byl vedle Frenzela klasifikován už jen francouzský lídr průběžného pořadí seriálu Jason Lamy Chappuis. Sobotní vítěz Hannu Manninen z Finska se musel spokojit s 16. místem.

Churavého dělilo od medaile jen pět sekund. Po skoku byl desátý a na desetikilometrovou trať se vydal s mankem 39 sekund na vedoucího Fina Janneho Ryynänena.

Neustále se držel ve velké skupině pronásledovatelů, která se roztrhala až v závěrečné čtvrtině závodu. Za vítězem nakonec Churavý zaostal o 44 sekund.

"Skok se mi až zas tak úplně nepovedl, ale vypadá to, že je běžecká forma," prohlásil Churavý. Stejně jako v sobotu si ale i dnes pochvaloval běžky. "Byly super, na čerstvém sněhu to sice na začátku nebylo úplně ono, ale pak se to rozšlapalo a jelo to perfektně," pochvaloval si.

"Ale musím říct, že se mi jelo o trochu lépe než včera," řekl. V Oberhofu se mu nikdy moc nedařilo, nejlépe tam bylo loni šestnáctý. "Když je forma, tak je jedno, kde se závodí," dodal.

Miroslav Dvořák obsadil 15. místo a bodoval i 19. Tomáš Slavík. Aleš Vodseďálek do běžecké části nenastoupil.

SP v severské kombinaci v Oberhofu (Německo):
1. Spillane (USA) 28:13,3 min., 2. Gottwald (Rak.) -30,8, 3. Kircheisen (Něm.) -39,1, 4. Lamy Chappuis (Fr.) -41,6, 5. Frenzel (Něm.) -43,3, 6. Churavý (ČR) -44,3, 7. Stecher -58,2, 8. Kreiner -1:03,2, 9. Gruber -1:05,9, 10. Bieler (všichni Rak.) -1:06,9, ...15. Dvořák -1:39,4, 19. Slavík -3:02,7, Vodseďálek (všichni ČR) nenastoupil do běžecké části.
Průběžné pořadí SP (po 9 z 19 závodů): 1. Lamy Chappuis 647 b., 2. Edelmann (Něm.) 462, 3. Gottwald 383, 4. Spillane 346, 5. Kircheisen 340, 6. Frenzel 337, ...10. Churavý 221, 19. Dvořák 125, 30. Slavík 52.