Horolezec Jaroš po problémech překonal Lhoce | iSport.cz
19. května 2011 • 17:33

Horolezec Jaroš po problémech překonal Lhoce

Autor: ČTK, spo
Radek Jaroš stanul na Lhoce, čtvrté nejvyšší hoře světa
TOP VIDEA
Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes? Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes?
Pocta Hlinkovi a dalším: Kluby obléknou dresy "svých" legend Pocta Hlinkovi a dalším: Kluby obléknou dresy "svých" legend
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český horolezec Radek Jaroš stanul na vrcholu čtvrté nejvyšší hory světa Lhoce (8516 metrů). Na vrchol se dostal i přesto, že kvůli nepříznivému počasí chtěl svůj pokus původně vzdát. Jaroš se dnes dlouho nehlásil do satelitní vysílačky, o svém úspěchu informoval na svých stránkách krátce po 16:00.Z osmitisícovek mu zbývá zlézt pouze Annapurnu a K2. Lhoce je jeho už dvanáctým zdolaným himálajským vrcholem.

Sedmačtyřicetiletý horolezec z Nového Města na Moravě měl dnes možná svůj poslední pokus, aby se na vrchol Lhoce dostal, protože v jeho okolí už několik dní vládlo nepříznivé počasí.

Časně ráno místního času však Jaroš zahájil vrcholový pokus a po šestnácti hodinách se objevil na vysněném místě.

Jaroš prý dnes nejprve myslel, že pokus vzdá. "Výstup na Lhoce jsem v noci vzdal. Zima a nevyspání po hrozné noci, vylezl jsem 60 metrů, za 30 minut jsem šel spát a končím," napsal nejprve Jaroš na svůj web.

"Ale bylo mně to líto a v šest hodin jsem to zkusil znova. Po neuvěřitelné dřině po 16 hodinách vrchol!" uvedl později po sólovýstupu Jaroš. 
Články odjinud


Články odjinud